25. 1. 2019 | Martina Kramerová

Šestice kališníků v repre U19! V únoru vyrazí na Turnaj pěti zemí

Opět v reprezentačním dresu! Česká devatenáctka na začátku února absolvuje přípravný kemp v Rokycanech a následně vyrazí do Finska na Turnaj pěti zemí. Pro tuto akci se v nominaci národního týmu opět objevilo hned několik kališníků. Trikot se lvíčkem na prsou obléknou brankář Daniel Dvořák, obránci Tomáš Dajčar a Jan Dluhoš a útočníci Dominik Sklenář, Otakar Šik a Vojtěch Kropáček. Vedle nich figuruje jako náhradník i Přemysl Svoboda, jenž rovněž je na litoměřické soupisce. Jako trenéři povedou reprezentanty ve finském Turku David Bruk a Miroslav Přerost. V pozici trenéra brankářů odletí do země tisíce jezer také Benjamin Sequens.

Mládežnické reprezentanty do devatenácti let čeká zkraje února velmi prestižní akce. Nejprve absolvují krátké soustředění v Rokycanech, poté odletí na zahraniční akci. Od 6. do 10. února budou bojovat o co nejlepší umístění na Turnaji pěti zemí ve finském Turku.

Svěřenci trenéra Bruka a jeho asistentů Miroslava Přerosta a Rostislava Vlacha se v našlapaném programu postupně utkají s Finskem (středa 6. 2.), Švédskem (čtvrtek 7. 2.), Švýcarskem (pátek 8. 2.) a Německem (neděle 10. 2.)

Dres národního týmu znovu oblékne šestice kališníků. Brankář Daniel Dvořák, obránci Tomáš Dajčar a Jan Dluhoš a útočníci Dominik Sklenář, Otakar Šik a Vojtěch Kropáčk. Jako náhradník navíc figuruje Přemysl Svoboda. Posledně jmenovaný je sice na klubové soupisce, za Stadion ale ještě neodehrál jediný zápas. Do konce sezony možná nějaké starty přidá. Trenéři s ním ale počítají. Především pro příští sezonu.

V mládežnických výběrech jsou všichni nominovaní kališníci zkušení. Daniel Dvořák nastupoval v kategorii U16, U17 i U18. Teď už má na kontě i několik duelů za devatenáctku. Tomáš Dajčar letos odehrál už 19 zápasů, dvakrát nastoupil i za dvacítku. Jan Dluhoš si připsal sedm startů. Dominik Sklenář v této sezoně naskočil do deseti reprezentačních utkání a zaznamenal jednu asistenci. Stejný počet startů má na kontě Kropáče. Otakar Šik byl na ledě ve 13 utkáních, ve kterých vsítil tři branky a přidal pět asistencí.

Tým U19 opět povede z pozice hlavního trenéra litoměřický David Bruk, jemuž bude asistovat Miroslav Přerost. Videokoučem a trenérem brankářů je Benjamin Sequens. Jak se mladíkům ve Finsku bude dařit? To si nenechte ujít a určitě fanděte všem hráčům Stadionu.