20. 9. 2019 | Vít Trubička

Repríza loňského čtvrtfinále klepe na dveře, Stadion jede do Jihlavy

Na litoměřické hokejisty čeká další venkovní utkání. Po šesti měsících míří na Horácký zimní stadion, kde ukončovali minulou sezonu pátým čtvrtfinálovým kláním. Jihlavští mají téměř totožný vstup do nového ročníku jako kališníci, oba týmy se tak jistě budou chtít vytáhnout. Proto čeká na fanoušky obou týmu hodně zajímavé utkání.

Údaje po
4. kole

6. místo (7 bodů)
postavení v tabulce
8. místo (6 bodů)
Skóre
Tomáš Čachotský (1+3)
Michal Poletín (1+3)
nejproduktivnější hráč
Daniel Voženílek (1+2)
Lukáš Anděl, Matěj Pekr, Peter Lichanec (všichni 2 góly)
nejlepší střelec
Vojtěch Střondala (2 góly)
Jan Pohl (1+2)
nejproduktivnější obránce
Tomáš Dajčar, Aleš Pavlas, Radim Šalda, Patrik Marcel (0+1)
Niklas Lundström - 92,00 %
Jan Brož - 89,13 %
úspěšnost brankářů
Tomáš Král - 94,39 %
Jan Škorpík - 78,57 %
Slavia - Jihlava 2:1
poslední utkání
Litoměřice - Havířov 1:5

Na úvod sezony měli Jihlavští celkem lehký los. Své první dvě klání odehráli proti Kadani a Ústí nad Labem a v obou případech zvítězili. Byť pouze mírným rozdílem. Kadaň porazili na svém ledě 3:1, Slovan pak na severu Čech 3:2. Ve vyrovnaném duchu pokračovala Dukla i v dalším utkání, tentokrát proti Benátkám nad Jizerou. Vyhrocená přestřelka dospěla až do samostatných nájezdů, v nichž měl více štěstí středočeský tým a celkově tak vyhrál 5:4.

Radost Jihlavských po trefě do benátecké branky.

Vyrovnaný byl i zápas Jihlavy na ledě v pražském Edenu proti domácí Slavii. Sešívaní si v něm ovšem pojistili vedení hned v první třetině trefami Aleše Furcha a Tomáše Šmerhy, na což zareagoval až v třetí třetině Adam Zeman. V tomto kole tak Jihlavští, podobně jako Stadion, odcházeli poprvé zcela bez bodového zisku. V celkovém součtu má zatím Jihlava o jediný bod víc než litoměřický tým, což ji vyneslo prozatímní šesté místo tabulky.

I v této sezoně se může Dukla spolehnout na střelecké výkony kapitána Tomáše Čachotského. Zkušený útočník má po čtyřech zápasech na svém kontě jeden gól a tři asistence. Stejně je na tom i nová posila Jihlavy Michal Poletín, jenž přišel před startem nového ročníku z extraligového Zlína. Daří se ale i Lukáši Andělovi, Matěji Pekrovi a Peteru Lichancovi. Všichni výše uvedení hráči mají na svém kontě dva úspěšné zásahy.

V brankovišti Jihlavanů se zatím vystřídali dva muži, Niklas Lundström a Jan Brož. Oba hájili brankoviště Dukly již v předcházejícím ročníku. Momentálně se ale více daří finskému gólmanovi, jehož úspěšnost se po dvou odchytaných duelech zastavila na rovných 92 procentech. Zatímco úspěšnost Jana Brože, taktéž po dvou zápasech, činí 89,13 %.

Počátek sezony Stadionu? Dobrý vstup i pozvolné ztráty

První utkání nového ročníku odehráli kališníci na ledě Benátek nad Jizerou. V tomto zápase exceloval především gólman Král, který dopomohl svými zákroky k výhře 4:0. Výraznou postavou utkání byl díky dvěma trefám i útočník Vojtěch Střondala. Samotný zápas nemohl dlouho najít vítěze, až právě první Střondalův gól definitivně rozhodl ve prospěch kališníků. Tím se také mladý útočník stal dosavadním nejlepším střelcem litoměřického týmu.

Tolika úspěšnými nájezdy rozhodl Markus Korkiakoski utkání s Frýdkem

Daleko vyrovnanější boje sváděli litoměřičtí hokejisté s Frýdkem-Místkem a pražskou Slavií. Oba duely dospěly za stavu 2:2 do samostatných nájezdů, ovšem v prvním případě brali druhý bod po dvou úspěšných nájezdech Markuse Korkiakoskiho kališníci. Zatímco v Edenu se radovali po penaltách domácí po trefě Aleše Furcha, jakožto jediného úspěšného nájezdníka v celém utkání.

Naposledy se kališníci představili v domácím duelu s Havířovem. Výroční zápas se ale Litoměřickým nepovedl, neboť AZetu podlehli 1:5. Jedinou trefu Stadionu vsítil Kristian Kangas.

Podaří se kališníkům vrátit Dukle již v prvním utkání vyřazení z loňského čtvrtfinále play-off a připsat si po nějaké době tři body z venkovního utkání? Zápas začne na Vysočině v 17:30, kdy bude vhozeno úvodní buly utkání. Přímý přenos z utkání poběží na Hokejka TV, textový pak na Onlajny.com