3. 1. 2020 | Filip Hulín

Prvním zápas v novém roce! Stadion míří na Slavii

Po pětidenní přestávce pokračuje skupina o pořadí v play-off. Tentokrát Stadion míří do Prahy, kde se utká s místní Slavií. Kališníkům se zatím příliš nedaří, prohráli totiž posledních pět zápasů a propadli se až na páté místo tabulky. Pražané v minulém kole nestačili na Přerov a nachází se na sedmém místě tabulky, pouhé dva body za Stadionem.

Údaje po 6. kole
bojů o pořadí v play-off

7. místo (60 bodů)
Postavení v tabulce
5. místo (62 bodů)
Skóre
Tomáš Šmerha (16+20)
Nejproduktivnější hráč
Daniel Voženílek (14+24)
Tomáš Šmerha (16 gólů)
Nejlepší střelec
Markus Korkiakoski (17 gólů)
Jan Novák (5+14)
Nejproduktivnější obránce
Patrik Marcel (10+12)
Martin Michajlov (92,27 %)
Roman Málek (91,96 %)
Úspěšnost brankářů
Adam Beran (92,82 %)
Jan Škorpík (90,43 %)
Šimon Zajíček (86,05 %)
Přerov - Slavia 4:1
Poslední utkání
Litoměřice - Chomutov 3:4p

Na Stadion čeká velmi těžký zápas. Míří totiž na led pražské Slavie, které se v této sezoně daří. Nachází se totiž na sedmé příčce tabulky, dva body za Litoměřicemi. Pražané v minulém kole nestačili na Přerov a prohráli rozdílem tří branek.

Slavia se v této sezoně může opírat o výkony několika hráčů. Jedním z nich je Tomáš Šmerha, který zažívá životní sezonu. Tento jednadvacetiletý útočník má na svém kontě již 36 bodů za šestnáct branek a dvacet asistencí. Slavia se může spolehnout i na Petra Vampolu, ten dal zatím devět branek, zaznamenal ale dvacet čtyři asistencí. Dalším tahounem Slavie je i Filip Kuťák, jenž vstřelil třináct gólů a jedenáctkrát nahrával.

Mezi obránci se daří zkušenému Janu Novákovi, tento matador se dokázal pětkrát prosadit a čtrnáctkrát asistovat. Dobré výkony podává i Jindřich Barák, ten zaznamenal tři góly a osm přihrávek.

Nejlepší střelec Slavie Tomáš Šmerha v minulém zápase na ledě Přerova.

V brankovišti Slavie se nejčastěji objevuje bývalý kališník Martin Michajlov , ten se často střídá i s devatenáctiletým Romanem Málkem.

Minulý vzájemný zápas se proměnil v přestřelku, ze které vyšel vítězně Stadion, když dokázal obrátit skóre z 1:3 na 6:4, a to zásluhou výborné poslední třetiny.

Stadion v minulém zápase nestačil na Chomutov, se kterým prohrál až po prodloužení. Litoměřičtí zatím nedokázali ve skupině o pořadí v play-off zvítězit a propadli se na pátou příčku tabulky a na čtvrtý Vsetín ztrácejí tři body.

Nejvíce bodů v kališnickém dresu zaznamenal Daniel Voženílek, litoměřický útočník má na svém kontě čtrnáct gólů a dvacet čtyři asistencí. Nejlepším střelcem týmu trenérů Bruka a Tvrzníka je finský snajpr Markus Korkiakoski, jenž nastřílel sedmnáct branek. Tahounem mezi obránci je Patrik Marcel, který vstřelil deset gólů a dvanáct nahrál.

Utkání v pražském Edenu začíná v sobotu již v 15 hodin. Video přenos bude k dispozici na HokejkaTV, textový pak na onlajny.com