18. 6. 2019 | Martina Kramerová

Přípravný kemp reprezentace U20? Skvělá akce i zkušenost, shodují se Klejna a Dajčar

Reprezentanti do dvaceti let absolvovali v minulém týdnu první přípravný kemp před světovým šampionátem juniorů, který se bude v letošním roce konat v Ostravě a Třinci. V nominaci trenéra Varadi nechyběli ani kališníci. Akce se zúčastnili Tomáš Dajčar, Miroslav Kukla, Otakar Šik, František Klejna, Vojtěch Střondala, Jan Mlčák, Radek Procházka, David Vitouch a Přemysl Svoboda. Pětidenní soustředění sice bylo náročné, ale podle slov litoměřických hráčů se vydařilo. „Hodnotím to velice pozitivně,“ řekl bek Dajčar. „Pro všechny, co jsme tady byli, je to dobrá zkušenost,“ dodal další zadák Klejna.

Příprava na novou sezonu je v plném proudu a nejinak je tomu i u mládežnických reprezentací. V uplynulém týdnu měl svůj první sraz národní tým do dvaceti let, který pod taktovkou trenéra Varadi absolvoval úvodní přípravný kemp před domácím šampionátem v Ostravě a Třinci. Pozvánku obdržela i devítka kališníků, kteří se tak od pondělí do pátku potili při trénincích na suchu i na ledě.

Jak ale sami přiznali, jednalo se o skvělý týden i výbornou zkušenost. „Soustředění hodnotím velice pozitivně. Bylo to super a navíc další skvělá zkušenost. Byli jsme po dlouhé době zase na ledě, takže se to ze začátku rozjíždělo pomaleji, ale postupně se to zlepšovalo. Navíc jsem se mohl vidět s ostatními kluky, které normálně tolik nevídám,“ řekl o reprezentační akci zadák Dajčar.

Podobně mluvil také jeho parťák z obrany František Klejna. „„Pro všechny, co jsme tam byli, je to dobrá zkušenost. Některé kluky jsem neviděl třeba dva roky a bylo dobré se moct zase srovnat se svými vrstevníky,“ uvedl.

Hráči během pěti dní makali v klasické suché přípravě, v posilovně i na ledě. Právě ledová plocha pro všechny byla příjemným osvěžením. Kemp si zpestřili i vzájemnými zápasy. „Protože nás bylo hodně, byli jsme rozdělení na dvě skupiny. Dopoledne měla vždy jedna skupina jako první led a druhá suchou přípravu, a potom se to prohodilo. Odpoledne byla společná suchá, po které následoval zápas, kdy hrála jedna skupina proti druhé,“ popsal devatenáctiletý bek z karlovarské líhně.

Konkrétní podobu a náplň tréninků přiblížil zase Tomáš Dajčar. „Absolvovali jsme hodně cviků na obratnost, pracovali s balony a dělali různá další cvičení, při kterých jsme mezi sebou soutěžili a hecovali se. To stejné pak bylo na ledě. Vždycky jsme hráli třeba o nějaké bruslení nebo něco podobného a kdo prohrál, musel cvičit. V každém týmu to mělo vyburcovat motivaci a soutěživost.“

V pátek se po necelém týdnu dřiny reprezentanti rozloučili a vrátili zpátky do svých klubů. I v dresech svých týmů se teď budou snažit co nejvíc makat, aby si vysloužili další pozvánku a později nejlépe i nominaci na juniorské MS. „Šampionát je v České republice, takže máme všichni velkou motivaci se dostat do týmu,“ přiznal Klejna. Reprezentovat Českou republiku je pro mě čest a myslím, že i pro ostatní kluky. Udělám pro nominaci maximum,“ uzavřel Dajčar.