31. 10. 2017 | Michaela Luňáčková

Přestali jsme plnit taktiku a zápas si zkomplikovali, říká Filip Hanták

Úvodní třetina pondělního zápasu proti soupeřům z Třebíče dávala tušit celkem pohodové utkání. Že nic není, jak se může na první pohled zdát, ukázala druhá - pěti góly oslazená - třetina, ve které hráči Horácké Slavie dokázali smazat třígólové manko na nejmenší možný rozdíl a Litoměřickým ukázali, že se o výsledek hodlají prát až do samého závěru. O průběhu zápasu jsme si povídali s útočníkem Filipem Hantákem.

Filipe, mohl bys okomentovat dnešní zápas třetinu po třetině? Obraz hry se dost měnil...

První třetina byla opticky pro diváky asi dobrá, protože jsme ji vyhráli 2:0, ale že by to byl z naší strany nějaký super hokej, to se říct nedá. Výsledkově možná ano, ale herně ne. Druhá třetina byla bohatá na góly, ale náš výkon šel dolů. My jsme zřejmě pocítili uspokojení, když jsme vedli 4:1. Přestali jsme hrát, přestali jsme plnit úkoly, které máme, přestali jsme plnit taktiku. Nechali jsme soupeře dát dva úplně zbytečné góly, na které se vůbec nenadřeli, a zbytečně jsme si zápas zkomplikovali. Ve třetí třetině to už byl spíš jen boj než hezký hokej. Nechci říct, že jsme se báli o výsledek, ale už jsme prostě jen hráli tak, abychom udrželi výsledek. Naštěstí se to podařilo. Třebíč takový styl hraje, hodně bruslí, dohrávají to, podle toho taky třetí třetina vypadala.

Dva góly padly v oslabení, trénovali jste teď taktiku přesilových her?

Teď ne, nebo ne se mnou. Trénovali jsme ji před mým zraněním, ale před dnešním zápasem ne.

Na jak dlouho tě zranění vyřadilo ze hry?

Nehrál jsem dva týdny, znovu jsem nastoupil až do minulého zápasu ve Vsetíně.

To mi nahrává na další otázku. Ve Vsetíně jste ztratili body 4 sekundy před sirénou. Cítili jste zklamání? Byl to už několikátý zápas, kdy jste přišli o body těsně před koncem.

Zklamání je to vždycky. Říkáte si, že 4 vteřiny už vlastně nic nejsou… Odjet ze Vsetína se třemi body by bylo super, nakonec máme jeden. S tím nemůžeme být spokojení.

Nebáli jste se, že se dnes bude ta situace opakovat? Třebíč v závěru zápasu dost tlačila.

Nevím jak ostatní, ale za sebe můžu říct, že jsem nad tím nepřemýšlel. Někdy mě to napadne, ale dnes ne, nepřipouštěl jsem si to. Já jsem zápas ve Vsetíně hodil za hlavu. A myslím si, že to udělal celý tým. Nesmíme se tím nechat ovlivnit. Kdybychom to měli v hlavách, asi by to vypadalo jinak, první třetina by možná byla nervóznější a my se nedostali do vedení. Hru jsme si dnes zkazili sami v průběhu zápasu. Výsledek ve Vsetíně na to vliv neměl.

A jak se cítíš po zranění? Jsi už v pořádku?

Měl jsem poraněný bok, stále ho trochu cítím a asi ještě chvíli cítit budu. Navíc jsem si ze Vsetína přivezl bolavé zápěstí. Každopádně ty dva týdny „nicnedělání“ jsou vždycky znát. Nemohl jsem dělat vůbec nic, běhat, posilovat. A chybí mi teď i trochu herní rozehranost.

Ve středu Vás čeká regionální derby, fanoušci se už těší. Jak na ten zápas koukáte vy?

Derby je samozřejmě vždycky trochu specifické, ale upřímně jsme nad tím zatím nepřemýšleli. Nebo alespoň já zatím ne. Těch zápasů je teď v rychlém sledu opravdu hodně a my se musíme soustředit vždy jen na ten konkrétní zápas, který je zrovna před námi. Na nic víc není čas.

Přesto se zeptám na zápas s Karlovými Vary, který Vás čeká v sobotu. Vary se poprvé představí v Kalich Areně, pro diváky to bude velmi očekávaný zápas. Co pro vás jako pro hráče? Hrají Vary jiný hokej než zbytek týmů ve WSM lize?

Já si myslím, že ano, je to z mého pohledu asi nejhokejovější tým, nejvíc ofenzivní a nejkvalitnější. Hrají zkrátka nejvíc hokej, Kladno je defenzivnější a proti Budějovicím jsem letos bohužel ani jednou nehrál, takže to nemůžu posoudit. Ale to, že jsou Vary momentálně první, asi něco dokazuje. Benátkám v sobotu dali 8:2. Ta hokejovost z celé ligy je u nich asi největší a já si myslím, že to ještě ukážou.