8. 12. 2020 | Martina Kramerová

Poslední domácí bitva roku! Kališníci změří síly s Benátkami

Stadion se teprve podruhé po listopadovém restartu Chance ligy představí na domácím ledě. V letošním kalendářním roce to ale bude také naposledy. V Kalich Areně Litoměřičtí přivítají netradičně od 16:00 Benátky, které jsou prozatím velkým překvapením a černým koněm soutěže. Figurují totiž na druhé příčce neúplné ligové tabulky. Zatímco kališníci v minulém kole prohráli, Benátečtí si poradili s Havířovem. A výhru budou chtít potvrdit. Litoměřičtí chtějí po neúspěšném tripu na Hanou opět bodovat. Podaří se domácím protrhnout sérii proher?

Porovnání týmů

15. místo (11 bodů)
Postavení v tabulce
2. místo (25 bodů)
Skóre
Matěj Beran (8+9)
Nejproduktivnější hráč
Kryštof Hrabík (5+7)
Matěj Beran (8 gólů)
Nejlepší střelec
Kryštof Hrabík (5 gólů)
Jan Holý (0+7)
Nejproduktivnější obránce
Petr Kolmann (4+4)
Tomáš Král (85,76 %)
Adam Beran (86,49 %)
Úspěšnost brankářů
Jaroslav Pavelka (91,49 %)
Matěj Žajdlík (95,35)
Prostějov - Litoměřice 4:3
Poslední utkání
Benátky – Havířov 1:0

Šest zápasů po restartu a pouze jedna výhra. Stadionu se obnovený start Chance ligy příliš nepovedl a prozatím nasbíral pouhé tři body za výhru v Porubě. S ostatními celky prohrál. Kališníci nestačili na Vsetín, Jihlavu, Havířov, Přerov ani Prostějov. V tabulce tak klesli až na 15. příčku.

Na domácím ledě si však budou chtít spravit chuť a konečně znovu naplno bodovat. Nečeká je ale nic jednoduchého. Do Kalich Areny totiž dorazí velké překvapení letošní sezony – Benátky nad Jizerou. Středočeši po obnoveném začátku soutěže odehráli pět zápasů, ze kterých vydolovali cenných devět bodů a usadili se na průběžné 2. příčce neúplné tabulky.

Nejprve si poradili s Vrchlabím, poté přehráli i Třebíč. Po dvou porážkách od Přerova (1:4) a Vsetína (1:4) ale přišel další triumf. Benátečtí se s Havířovem přetlačovali celé utkání a nakonec vyhráli nejtěsnějším rozdílem 1:0.

V ofenzivních řadách Benátek září útočník Kryštof Hrabík, který prozatím zaznamenal 12 kanadských bodů za pět branek a sedm nahrávek. Čtyřmi trefami se blýskli obránci Petr Kolmann a David Aubrecht.

Bilance hovoří jasně! Vylepší ji Stadion?

Z pohledu celkového počtu nastřílených gólů na tom jsou ale lépe Litoměřičtí. V jejich řadách řádí forvard Matěj Beran. Ten už nasázel do sítí soupeřů osm branek. K nim přidal 9 asistencí a je nejproduktivnějším hokejistou Stadionu. Výborně si vedou i Patrik Miškář (6+9) a Martin Procházka (5+7).

2 duely, 2výhry. Taková je bilance Stadionu proti Benátkám z loňské sezony.

V loňské sezoně se oba týmy potkaly dvakrát v základní části soutěže a pokaždé se radoval Stadion. Hned v prvním kole Chance ligy Benátky porazil na jejich ledě vysoko 4:0. Servítky si nebral ani na domácí půdě, kde triumfoval 4:2. Teď mají kališníci možnost vzájemnou bilanci ještě vylepšit.

Zápas začíná v netradičních 16:00 a fanoušci ho mohou sledovat živě na Hokejka TV nebo v textové podobě na www.onlajny.com.

Majitelé permanentních vstupenek mohou utkání na Hokejka TV sledovat zdarma. Jak získat přístupový kód k bezplatnému sledování? Stačí se podívat ZDE.

Foto: Alena Zapletalová