Poprvé po pauze doma! Stadion v Kalich Areně vyzve Jihlavu

Zveřejněno 24.11.2020 | Martina Kramerová
První domácí zápas po pauze je tu! Stadion přivítá na ledě Kalich Areny Jihlavu, se kterou se letos ještě neutkal. Utkání 12. kola Chance ligy tak bude pro oba celky vzájemnou premiérou ročníku 2020/2021. Zatímco kališníci po přestávce padli se Vsetínem, Dukla porazila Havířov a bude chtít pokračovat na vítězné vlně. Litoměřičti naopak hodlají smazat minulou porážku. Duel začíná netradičně už v 16:30, podaří se Stadionu uspět?

Porovnání týmů

13. místo (8 bodů)
Postavení v tabulce
2. místo (18 bodů)
28:34
Skóre
26:18
Patrik Miškář (3+7)
Nejproduktivnější hráč
Jiří Fronk (5+4)
Matěj Beran (4 góly)
Nejlepší střelec
Jiří Fronk (5 gólů)
Jan Holý (0+5)
Nejproduktivnější obránce
Daniel Krenželok (2+3)
Tomáš Král (84,62 %)
Adam Beran (86,49 %)
Úspěšnost brankářů
Tomáš Fučík (91,67 %)
Jan Brož (87,93)
Vsetín - Litoměřice 5:4
Poslední utkání
Jihlava - Havířov 2:1p

Čekání na restart je u konce. Stadion se poprvé po nucené pauze představí doma, kde přivítá Jihlavu. S Duklou se v letošní sezoně utká poprvé, a tak půjde o vzájemné premiérové střetnutí ročníku 2020/2021.

Zatímco kališníci odehráli prozatím v přerušené sezoně sedm zápasů, v nichž mají negativní bilanci tří výher a čtyř porážek, Jihlavští mají na kontě o jeden duel víc. K tomu se mohou pyšnit pozitivním skóre - v šesti utkáních triumfovali a jen dvakrát padli, což je katapultovalo na druhou příčku tabulky.

I po konci nucené pauzy se celku z Vysočiny dařilo, když doma srazil Havířov výsledkem 2:1 v prodloužení. Stadion oproti tomu nezískal ani bod. Na vsetínském Lapači prohrál s Valachy těsně 5:4. Svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka si tak budou chtít spravit chuť a zužitkovat výhodu domácího ledu.

Naposledy se oba týmy utkaly v základní části loňské sezony, kdy proti sobě nastoupily dvakrát. Jednou se radovala Dukla, která vyhrála 2:1 po nájezdech, jednou slavili Litoměřičtí (3:1).

Z pohledu produktivity táhne Duklu Jiří Fronk, který prozatím vsítil pět branek, k nimž přidal čtyři asistence. S pěti trefami je navíc i nejlepším střelcem klubu. Na paty mu šlapou s osmi kanadskými body za tři trefy a pět nahrávek Tomáš Čachotský a Jakub Illéš.

Na straně Stadionu vládne statistikám Patrik Miškář. Litoměřická čtrnáctka obtěžkala konto soupeřů třemi brankami, k nimi přidala sedm asistencí. Největším snajprem týmu je Matěj Beran se čtyřmi góly.

Jak si kališníci proti Dukle povedou? Zápas začíná v netradičních 16:30 a fanoušci ho mohou sledovat živě na Hokejka TV nebo v textové podobě na www.onlajny.com.

Majitelé permanentních vstupenek mohou utkání na Hokejka TV sledovat zdarma. Jak získat přístupový kód k bezplatnému sledování? Stačí se podívat ZDE.