18. 2. 2020 | Martina Kramerová

Podruhé v řadě venku! Přiveze Stadion body i z Valašska?

Litoměřický restart pokračuje. Stadion si po Chomutovu poradil i se Slavií a poskočil na 6. místo tabulky. Kališníkům však na záda dýchá Havířov, který má na 7. příčce jen jednobodovou ztrátu. Mužstvo zpoza Radobýlu navíc vyráží na horkou půdu Vsetína. Jak si tentokrát svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka povedou? Urvou ze šňůry výher třetí korálek?

Údaje po 21. kole
skupiny o pořadí v play-off

3. místo (87 bodů)
Postavení v tabulce
6. místo (77 bodů)
Skóre
Antonín Pechanec (11+26)
Nejproduktivnější hráč
Daniel Voženílek (21+37)
David Tůma a Vlastimil Dostálek (oba 16 gólů)
Nejlepší střelec
Martin Kadlec (23 gólů)
Ondřej Slováček (5+28)
Nejproduktivnější obránce
Patrik Marcel (12+17)
Ondřej Bláha (90,46 %)
David Gába (90,33 %)
Úspěšnost brankářů
Adam Beran (91,52 %)
Jan Škorpík (88,93 %)
Vsetín – Přerov 2:3
Poslední utkání
Slavia – Litoměřice 3:4

Druhá výhra v řadě. Stadion se po osmi prohrách nadechl a ve dvou uplynulých bitvách vyválčil pět bodů. Nejdřív porazil Chomutov v prodloužení, poté si poradil i se Slavií, kterou přehrál 4:3. Díky dvojici výher se tak posunul před Havířov na 6. místo tabulky.

Ve skupině o play-off jen nejproduktivnějším hráčem Stadionu Martin Kadlec. Potvrdí formu proti Vsetínu?
Teď bude usilovat o triumf číslo 3. Vyráží ale na horkou moravskou půdu, kde změří síly se Vsetínem. Valaši momentálně okupují 3. příčku tabulky, kterou chtějí uhájit před blízkými pronásledovateli. Chomutov ztrácí pouhý bod a pražská Slavia dva. Tyto celky navíc čeká vzájemný zápas, Vsetínští tak musí zabrat, aby se na výsledek z Edenu nemuseli ohlížet.

I Stadion má o co hrát. AZet je v pořadí Chance ligy na dostřel jediného bodu. Na Lapači se tak odehraje hodně důležitý duel. Z pohledu vzájemných zápasů mají navrch hokejisté Vsetína. V dosavadních pěti utkáních brali čtyři vítězství. Stadion dokázal triumfovat pouze jednou.

První měření sil ovládli Valaši, když na domácím ledě dominovali a vyhráli 4:2. V posledním kole základní části se radovaly Litoměřice, které zapsaly těsnou výhru 2:1. Poté už ale sbíraly jen porážky. V první kole skupiny o pořadí v play-off kališníci padli 4:3 v prodloužení, zkraje ledna prohráli na Lapači 4:3 po nájezdech a naposledy na domácím ledě kousali debakl 2:6.

Stadion dvakrát vítězně, Vsetín s porážkami. Kdo natáhne šňůru?

Zatímco litoměřický celek se ale po sérii porážek oklepal, Vsetín naposledy dvakrát padl – shodnými výsledky nestačil na Motor (2:3) a Přerov (rovněž 2:3). Celkově navíc střídavě sbírá porážky a výhry. Kališníci se mohou pyšnit lepší ofenzivou, která vsítila už 172 gólů. Po Českých Budějovicích nejvíc v celé lize (vyjma Frýdku-Místku, jenž ale hraje skupinu o předkolo a zaznamenal 173 branek). Valaši dopravili kotouč do sítě soupeřů „jen“ 156krát. Lepší jsou naopak v defenzivní činnosti, inkasovali pouze 132 tref, Stadion 163.

Taková je kališnická bilance vzájemných zápasů s Valachy v této sezoně.

Útočné řady Vsetína vede Antonín Pechanec, jenž vstřelil 11 branek, ke kterým přidal 26 nahrávek. Tabulce střelců vévodí šestnáctigóloví David Tůma a Vlastimil Dostálek. Ve skupině o pořadí pro play-off tým spoléhá hlavně na Davida Březinu (11+8).

Právě Březina se v tabulce střelců druhé části soutěže dělí společně s chomutovským Hlavou a Martinem Kadlecem o 2. místo. Lépe je na tom jen slávistický Tomáš Šmerha se 14 přesnými zásahy. Kališník Kadlec se rozstřílel hlavně v poslední době, celkově má na kontě už 23 gólů, o dvě trefy za něj se řadí Markus Korkiakoski a Daniel Voženílek. Kališnický kapitán Voženílek zůstává nejproduktivnějším hráče týmu i celé Chance ligy (21+37).

Který tým se bude na Lapači radovat a zapíše veledůležité body? Zápas začíná v 17:30. Živý přenos lze sledovat na Hokejka TV nebo v textové podobě na onlajny.com.