21. 2. 2020 | Vít Trubička

Po týdnu zpátky doma! Tentokrát přijede Poruba

Po dvou venkovních kláních čeká na litoměřické hokejisty další domácí boj. V něm vyzvou ostravskou Porubu, která bojuje o odlepení se ze dna tabulky o pořadí v play-off. Byť právě tento úkol se jí po celou dobu nedaří. Připíší si kališníci další domácí vzájemné vítězství?

Údaje po 22. kole
skupiny o pořadí v play-off

6. místo (77 bodů)
Postavení v tabulce
8. místo (72 bodů)
Skóre
Daniel Voženílek (21+38)
Nejproduktivnější hráč
Marek Sikora (14+24)
Martin Kadlec a Markus Korkiakoski (oba 23 gólů)
Nejlepší střelec
Tomáš Gřeš (17 gólů)
Patrik Marcel (13+17)
Nejproduktivnější obránce
Patrik Husák (7+29)
Adam Beran (91,52 %)
Jan Škorpík (88,39 %)
Úspěšnost brankářů
Frederik Foltán (90,49 %)
Hynek Kůdela (87,22 %)
Vsetín – Litoměřice 6:4
Poslední utkání
Poruba - Přerov 8:1

Kališníci vyzvou tým, který aktuálně prochází turbulentním střídáním výsledků. Poruba nejdřív podlehla Vsetínu 1:5, načež vzápětí přehrála Havířov 6:2. Hned v příštím kole ale Ostravští nestačili na Motor, se kterým prohráli 1:8 a přesně takovým výsledkem porazili v posledním zápase Chomutov. I proto je Poruba stále na osmém místě se čtyřbodovou ztrátou na sedmý Havířov.

590
Poruba má nejvíc obětavý tým. S tímto počtem zblokovaných střel vládne celé Chance lize.

Co se produktivity týče, Poruba se opírá hned o čtveřici hráčů s téměř totožným bodovým ziskem. Lídrem bodování je Marek Sikora s 38 body. Tomu dýchá na záda Patrik Husák s počtem 36 bodů, následně Tomáš Gřeš (36 bodů) a nejproduktivnější čtveřici ukončuje Jan Hudeček s 34 kanadskými body.

V porubském brankovišti lze nyní najít dvojici Frederik Foltán a Hynek Kůdela. Řadu utkání také odchytal Daniel Dolejš, ten už je ale ve službách Vítkovic, s nimiž bojuje o záchranu extraligové příslušnosti. Foltán hájil svatyni Ostravanů v 31 kláních s úspěšností 90,49 % a Kůdela v sedmnácti zápasech s celkovou úspěšností vyčíslenou 87,22 %.

Vzájemné zápasy letošní sezony se dají rozdělit do dvou kapitol. Zvlášť je třeba brát zápasy v základní části, které Stadion ovládl celkem jasně tenisovými výsledky 6:0, to na ostravském ledě, a 6:1, tentokrát v Kalich Areně. Zvlášť pak boje o pořadí v play-off, první z nich přinesl vzájemnou přestřelku, kterou Litoměřičtí zvládli lépe a zvítězili 8:4. Další dva zápasy už ale patřily výsledkově do moci Ostravských. Nejdříve zvítězili 9:1, následně 3:2. Obě utkání se ovšem sehrála v RT TORAX Aréně, čímž známé pořekadlo můj dům, můj hrad v druhé části sezony dosud nepadlo.

Poslední vzájemný boj se odehrál ve dresech s motivem Legenda legendám. Takto napřiíklad slušel Janu Škorpíkovi.

Litoměřickým lídrem v kanadském bodování je již notnou dobu kapitán Daniel Voženílek s 59 body. Díky nim rovněž vládne produktivitě celé Chance ligy. Více gólových tref ale dokázala vstřelit dvojice Martin Kadlec a Markus Korkiakoski, oba s 23 přesnými zásahy. Kadlec je doplnil 26 asistencemi, Korkiakoski pak 24 gólovými nahrávkami.

Zvládnou Litoměřičtí další domácí utkání a udrží si v Kalich Areně důležité tři body? V boji o nejlepší šestku stále není rozhodnuto a vše se ještě může změnit v nadcházejících šesti kláních. Utkání začíná v sedmnáct hodin, přímé přenosy z něj naleznete na webu Hokejka TV a Onlajny.com.