26. 12. 2018 | Martina Kramerová

Po Vánocích výzva jako hrom! V Kalich Areně se ukáže Jihlava

Kališníci si užili krátké sváteční volno, teď už ale zbrojí na dalšího soupeře. Poslední domácí duel letošního kalendářního roku odehrají proti hodně těžkému soupeři. Na sever Čech přijede vedoucí celek Chance ligy. Jihlava už pět zápasů neprohrála a vyhřívá se na špici tabulky. Stadion ji však už letos dokázal obrat o body. Povede se to svěřencům trenérů Bruka a Tvrzníka i tentokrát?

Údaje před
39. kolem

8. místo (56 bodů)
Postavení v tabulce
1. místo (76 bodů)
Skóre
Jan Kloz (16+24)
Nejproduktivnější hráč
Lukáš Anděl (15+21)
Markus Korkiakoski (17 gólů)
Nejlepší střelec
Matěj Pekr (16 gólů)
Aleš Pavlas (5+18)
Nejproduktivnější obránce
Jan Pohl (4+16)
Tomáš Král – 88,55 %
Daniel Dvořák – 90,53 %
Martin Michajlov – 94,26 %
Úspěšnost brankářů
Niklas Lundström – 91,82 %
Jan Brož – 91:37 %
Benátky – Litoměřice 2:4
Poslední utkání
Jihlava - Třebíč 3:2

Litoměřičtí hokejisté se na vánoční svátky rozjeli do svých domovů, hned na Boží hod se však opět sešli v Kalich Areně, aby se mohli co nejlépe připravit na příštího soupeře. Tím nebude nikdo jiný než vedoucí mužstvo Chance ligy. Pod Radobýl dorazí jihlavská Dukla, která se po rozpačitějším startu soutěže vybičovala k vynikajícím výkonům a obsadila první příčku tabulky, na niž už dlouho nikoho nepustila.

Mužstvo z Vysočiny nepoznalo už takřka měsíc hořkost porážky. Naposledy padlo 8. prosince, když nestačilo na Motor (0:2). Pak přišly triumfy nad Kladnem, Havířovem, Ústím, Prostějovem a Třebíči. S Horáckou Slavii však měla Dukla namále. Vítězství získala až po nájezdech a ztratila jeden bod.

Přesto se 76 body a skóre 128:76 shlíží na všechny ostatní celky shora. I Stadion ji ale letos dokázal překvapit a obrat o body. Na domácí půdě triumfoval 4:3 po prodloužení. Na ledě protivníka naopak padl 2:5.

Kališníci ale mají stejně jako Jihlava v zádech výhru. V posledním předvánočním zápase si poradili s Benátkami a vyhráli 4:2. Jinak se Litoměřickým v průběhu prosince vedlo střídavě a vítězství střídalo prohru. Navíc nemohou počítat s trojicí Michael Gaspar, Jakub Pour a David Kvasnička, která se účastní na mistrovství světa do dvaceti let v kanadském Vancouveru.

Bitva útočníků. Obstojí Korkiakoski, nebo Pekr?

I když jsou jihlavští hráči papírovým favoritem, nedá jim Stadion určitě nic zadarmo. V osobních statistikách je dokonce lepší. Nejproduktivnější hráč domácích Jan Kloz nastřádal už dohromady 40 kanadských bodů za 16 branek a 24 asistencí, nejlepší hokejista Jihlavy Lukáš Anděl zaznamenal o čtyři body méně. A Litoměřice mají i lepšího střelce. Markus Korkiakoski se pyšní 17 góly, jihlavský Matěj Pekr jich nasázel 15. A z porovnání vycházejí lépe i domácí obránci. Aleš Pavlas má na kontě 23 kanadských bodů, bek Dukly Jan Pohl „jen“ 20.

V celkovém počtu vstřelených a inkasovaných branek jsou na tom ale lépe hosté. Proto bude potřeba pevná obrana a co nejúspěšnější koncovka. Litoměřice se před koncem kalendářního roku představí doma naposledy a každý fanoušek modrooranžových barev by měl být u toho. K tomu půjde živý přenos na Hokejka TV. Přijďte oslavit konec roku na hokej.