25. 11. 2019 | Hana Kubatková

Opřeli jsme se do toho, navýšili skóre a vyhráli! Hodnotí junior Landa

V sedmém kole nadstavbové části se junioři Stadionu vydali do Příbrami a utkali se s jejím týmem. Po dvou prohraných duelech byl tento zápas úspěšným a hráči si domů odvezli zasloužené tři body. Co stálo za výhrou a na čem mladí kališníci zapracovali? „V poslední době se soustředíme především na tlak do brány a koncovku,“ řekl sedmnáctiletý útočník Lukáš Landa.

V sedmém kole jste zavítali do Příbrami, jaký je váš pohled na průběh utkání?

Začátek zápasu se nám vůbec nevydařil. Velké poděkování patří našemu gólmanovi Skokymu (Ondřej Skokan), který nás ve špatných situacích několikrát podržel. V první dvacetiminutovce jsme neměli žádný pohyb, nebruslili jsme a přihrávky ani proměny šancí, jež se nám naskytly, nám nešly.

Ve druhé třetině jsme se zvedli a předvedli mnohem lepší výkon. Přidali jsme v pohybu, což soupeři způsobilo problém a dokázali jsme dát důležité góly. Ve třetí periodě jsme se do toho dokázali ještě více opřít, navýšit skóre a vyhrát.

Jak velkou hrozbu pro vás představoval tento soupeř?

Vnímali jsme ho stejně jako kohokoliv jiného. Nebereme ohled na to, jestli je někdo první nebo poslední, na všechny je potřeba se zodpovědně a pořádně připravit. Chtěli jsme hrát hlavně svoji hru, kterou umíme.

Poslední dva zápasy byly neúspěšné, ale v sedmém kole jste vybojovali tři body, v čem proběhlo zlepšení?

V poslední době se soustředíme především na tlak do brány a koncovku. V utkáních máme mnoho šancí, ale obvykle se nám podaří proměnit minimum z nich. Například v tomto zápase vyšlo 7 gólů z téměř 60 střel, což je málo.

Takový byl stav střel na branku z litoměřického pohledu.

Zápas, který jste měli odehrát v pátek, byl přesunut. Ocenili jste místo toho den tréninku navíc a možnost lepší přípravy, nebo byste radši měli volno?

Ano, myslím si, že je určitě lepší být na ledě a pořád v tempu. Na tréninku jsme měli hru, jež simulovala průběh zápasu, což nám umožnilo si vyzkoušet různé věci a co nejlépe se na utkání připravit.

V duelu bylo k vidění mnoho vyloučení, ale především na straně soupeře, který měl téměř dvojnásobný počet. Co se na ledě odehrávalo a proč k tomu docházelo?

Začalo to hned v první minutě, kdy protihráči dostali na úvod dvakrát 2 minuty a jeden osobní trest. Většina vyloučení ale proběhla ve druhé třetině, v níž jsme zvedli výkon a soupeř nám nestačil, proto fauloval. My jsme díky tomu získali možnost hned několika přesilovek, z nichž se nám dvě podařilo využít. Mnoho osobních trestů padlo pro soupeře za nesportovní chování.