28. 5. 2013 | Michal Sabó

Ohlédnutí za sezónou mladšího dorostu s trenérem Pavlem Zuziakem

Mladší dorostenci, tedy hráči ročníků 1997 a 1998, splnili v loňské sezóně svůj cíl a postupili do závěrečné nadstavby. Nyní, na startu letní přípravy, má trenérská dvojice Zuziak - Opluštil před sebou nový, omlazený kádr. Jaké jsou cíle současného mužstva a jak vypadá situace v brankovišti po odchodu trojice gólmanů o kategorii výše? Odpovědi Pavla Zuziaka se dočtete v následujícím rozhovoru.

Jak bys zhodnotil loňskou sezónu v podání mladšího dorostu?

Loni jsme si dali nějaký cíl, který jsme nakonec splnili. Byl to postup mezi prvních šest, což nám zaručovalo v uvozovkách finálovou skupinu a boj o extraligu. Extraliga je ale samozřejmě velké sousto, na to jsme si ani netroufali. Každopádně jsme ale rádi, že jsme splnili cíl, který jsme si před sezónou předsevzali.

Tým se vám teď výrazně promění. Kolik hráčů z loňského kádru zůstává?

V dorostech je to rok od roku v podstatě jiný mančaft. V týmu zůstává taková ta kostra, což je těch deset hráčů, zespodu přijde deset hráčů a tak je to vlastně každý rok. To se týká mladšího a staršího dorostu, kde jsou jen dva ročníky, v juniorce je těch ročníků více, takže tam je to stabilnější. Budeme s tím mančaftem pracovat tak, jako s tím loňským a budeme se opět snažit dosáhnout co nejlepších výsledků.

Přichází k vám tedy ročníky 1999. Mají někteří z nich na to, aby třeba i táhli ten tým?

Po zkušenostech z loňské sezóny, kdy jsme jim dali šanci v dorostu, si troufnu říct, že tak tři čtyři budou platnými hráči. Ostatní, protože budou jak se říká “mladý”, se budou muset něco naučit a budou na sobě muset pracovat. Bude to pro ně skok z osmé třídy do mladšího dorostu. V tom dorostu už se hraje trochu jiný hokej. Jde tedy o to, jak se přizpůsobí. Myslím si, že když je dobře připravíme, tak se přizpůsobí dobře a rychle.

Loni jste měli početnou skupinu gólmanů, celkem čtyři. Jak na tom budete letos?

Letos to bude trošku chudší. Samozřejmě loni jsme měli čtyři brankáře, takže vše probíhalo v pořádku, ať tréninky nebo zápasy. Dalo by se říct, že nebyla nouze o brankáře. Chodili většinou v plném počtu, takže se málokdy stalo, že byli na tréninku jen ve dvou. Díky tomu ten trénink také jinak vypadá. Co bude příští rok teprve uvidíme. Máme předběžnou dohodu s Ústím, že by měl určitě přijít nějaký brankář. Jestli to bude opět Daniel Dobiáš nebo někdo jiný, to se teprve ukáže. Každopádně tu máme ještě Daniela Černíka a určitě si myslím, že svou šanci dostane i Ondřej Skokan. Budeme ho sledovat a není nikde psáno, že si ho nevybereme a nedáme mu “čuchnout” v nějakém zápase za mladší dorost.

Bude mít mladší dorost pro příští sezónu stejný cíl?

Určitě budeme mít stejný cíl. Tedy postoupit mezi prvních šest.