11. 2. 2019 | Vít Trubička

Obránce B týmu Zedek po sérii s Kláštercem: Zklamání. Chtěli jsme urvat výhru

Litoměřický B tým má za sebou, trochu předčasně, poslední zápas letošní sezóny. Ta byla dle Tomáše Zedka místy úspěšná, místy trochu pokulhávala. Právě on dokázal vsítit úvodní trefu druhého semifinálového boje, který také po jeho konci zhodnotil. „Po prvním gólu jsme hned měli přidat druhý, místo toho jsme se nechali vyloučit,“ vidí důrazný bek hlavní příčinu prohry.

Díky prohře máte za sebou bohužel poslední zápas sezóny. Jaké jsou pocity bezprostředně po něm?
Je to určitě zklamání. Chtěli jsme urvat výhru, abychom posunuli sérii do třetího utkání. Bohužel rozhodly neproměněné šance a naše nedisciplinovanost.

Jak byste zhodnotil celý průběh zápasu? Šancí jste zejména v prvních dvou třetinách měli docela dost.
V první třetině jsme měli po vstřelení prvního gólu hned přidat druhý. Byli jsme na koni. Místo toho ale přišel zbytečný faul a oslabení, z něhož Klášterec srovnal na 1:1. Druhá třetina byla o tom, komu se povede podruhé skórovat. Bohužel, padlo to z klášterecké strany a od toho se odvíjel zbytek zápasu.

Povzbudilo vás v danou chvíli vaše otevření skóre?
Určitě. Posadilo nás to na tzv. koně. Bohužel ale místo dalšího skórování jsme se nechali vyloučit, přišlo srovnání a museli jsme začít znovu.

Hrála vyloučení v tomto utkání důležitou roli? Na obou stranách jich bylo celkem hodně.
Jednoznačně. Každé oslabení nám bere síly, které jsme potřebovali dát do útoku, abychom nějaké góly dali. Místo toho jsme se, bohužel, nechali oslabit a síly nám již na konci chyběly.

Mohl být klíčovým faktorem i výkon kláštereckého gólmana, který zneškodnil množství vašich slibných šancí?
Oba dva zápasy zachytal k naší smůle dobře. Ovšem měli jsme určité tutovky, které bychom měli proměňovat, ať by proti nám stál jakýkoliv brankář. Ať už se to týká střel na poloprázdnou branku, přečíslení dva na jednoho, samostatných úniků. Minimálně polovinu z těchto akcí jsme proměnit měli.

Další sezóna? Musíme zapracovat na konstantní výkonnosti

Očekávali jste podobně vyrovnaný, byť nakonec smolný, průběh série?
Čekali jsme, že to bude náročné. Byl to souboj druhého se třetím, čemuž odpovídá vyrovnanost. Bohužel rozhodly detaily, šance, góly, které přišly spíše na soupeřově straně a díky tomu sérii zlomil.

Jaké jsou nejbližší následné hokejové plány vašeho týmu?
Měli bychom mít ještě nějaké tréninky do konce sezóny. Nevím ovšem, jak dlouho budou trvat. Zkusíme se již připravit na sezónu následující. Určitě bychom chtěli, aby dopadla lépe, abychom se v play-off dostali dál, než jsme se dostali loni, potažmo letos.

Jak byste zpětně zhodnotil celou sezónu?
Měli jsme dobré momenty, místy i slabší momenty. Trošku nám ale chyběla konstantní výkonnost. Jeden zápas jsme odehráli skvěle, následně to bylo o něco horší. Chtělo by to stabilizovat a získat zkušenosti. Musíme se pokusit udržet náš vyšší standard, nemůže to být jednou nahoře, jednou dole. Dokázali jsme hrát vyrovnaně s kýmkoliv, dokázali jsme přehrát kohokoliv, zároveň jsme se ale nechávali kýmkoliv přehrávat a o tom to celé je.