27. 1. 2012 | Jakub Šperk

O důležité body se v Litoměřicích utká Kadaň

Litoměřice nečeká vůbec nic lehkého. Kadaň získala v posledních šesti zápasech plný počet bodů a to i proti týmům jako je Hradec Králové, Jihlava, nebo Olomouc. Zastavit je se pokusí domácí Stadion, který chce naopak zrušit sérii porážek.

Stadion má za sebou sérii porážek, počínaje Olomoucí, kde padl po prodloužení. Následný domácí zápas s Berounem si domácí zkazili sami, když dostali v 1. třetině v rozmezí šesti minut čtyři branky a prakticky ztratili o co hrát. Narozdíl od zápasu s Berounem se v Jihlavě rozhodlo až ve 3. třetině. Za domácí se trefil v 50. minutě Hodek a zápas skončil 2:1 z pohledu domácích.

Naopak Kadaň se veze na nejdelší vítězné vlně této sezóny. Po kanonádě v Mostě, kde hráči Kadaně zvítězili 8:0, vyhráli ještě pětkrát. Naposledy získali tři body doma proti Šumperku, když se dostali do tříbrankového trháku. Hosté jen snížili a zápas tak skončil 4:1 ve prospěch domácí Kadaně.

Gólově Stadion táhne Marek Loskot s Ladislavem Gengelem. První jmenovaný má 12 branek a dalších 11 asistencí, čili 23 bodů za 33 zápasů. Ladislav Gengel má taktéž 12 branek, ale k nim pouze 5 asistencí. Naopak Kadaň se může spolehnout na svého střelce Ondřeje Fialu, který má branek na kontě 15 a na dalších 12 přihrál.

Dá se tedy čekat, že Kadaň přijíždí do Litoměřic s úmyslem získat tři body. Zda se jim to proti tápajícímu Stadionu povede, nebo ne, zjistíme v sobotu 28.1. v Kalich Areně.