12. 2. 2020 | Kateřina Kubatková

Nic se nám nedařilo, od toho se duel odvíjel, přiznal obránce Klikorka

Poslední utkání Stadionu opět nevyšlo. Svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka sice po první třetině vedli 1:0, nakonec ale utkání ovládl Havířov poměrem 5:1. „Nevím jak bych náš výkon měl správně hodnotit, nikomu z nás se nedařilo a od toho se celý zápas odvíjel," popisoval dění na ledě kališnický nováček Karel Klikorka.

S Havířovem jste po první dvacetiminutovce o gól vedli, nakonec jste ovšem prohráli 1:5. Jak bys toto utkání zhodnotil?

Nevím jak bych měl náš výkon správně hodnotit. Nikomu z nás se nedařilo a od toho se celý souboj odvíjel.

Kdy si myslíš, že se utkání zlomilo na soupeřovu stranu?

Asi ve druhé třetině, kdy jsme dostali 3 rychlé góly, to nás hodně srazilo.

Takovou dobu strávil Karel Klikorka na ledě v utkání s Havířovem.

AZet měl v přesilovkách padesátiprocentní úspěšnost, Stadion nevyužil ani jednu početní výhodu. Co se vám oslabení nedařilo?

To se těžko hodnotí. Budeme si nad to muset sednout s trenéry a jednotlivé situace probrat. A samozřejmě je zlepšit do příštího zápasu.

S Litoměřicemi jsi zatím absolvoval dva duely, jak se ti líbí v novém klubu?

Nemůžu si vůbec na nic stěžovat, všechno je tu skvělé. Nastoupil jsem prozatím do dvou utkání, obě jsme prohráli, takže doufám, že přijde konečně výhra. Moje šťastné číslo je trojka, tak by to při mém třetím startu tady mohlo vyjít.

V reprezentační pauze jsi se s U19 zúčastnil turnaje v Berlíně, jak bys ho zhodnotil?

Já myslím, že jsme si to s ostatními kluky užili. Výsledky ale musíme hodit za hlavu a připravit se na další turnaj lépe. Bohužel jsme skončili čtvrtí, což není vůbec dobré. Prohráli jsme i s Německem což nás hodně mrzí.

V duelu s Havířovem jste se připojili k události „O kapku lepší hokej“, jak jsi měl omotanou hokejku ty a jak se ti líbí takové akce?

Na rozbruslení jsem měl oranžový proužek dole na hokejce, ale moc mi tam nevyhovoval. Tak jsem si zvýraznil horní část hole. Tyto akce jsou fajn, pomáháme dětem nebo nemocným a určitě jsem zastáncem těchto projektů.