8. 10. 2018 | Vít Trubička

Nesmíme se nechat tolik vylučovat, burcuje kapitán B týmu Drábek

Litoměřický B tým měl za sebou těžký souboj o první místo. Do Kalich Areny totiž zavítal lounský Slovan, se kterým bojoval Stadion v loňském semifinále. Zápas se zprvu vyvíjel pro Litoměřice velmi příznivě, nakonec ale soupeři podlehly 5:8. Jedním gólem a jednou asistencí se do listiny střelců podepsal kapitán Tomáš Drábek, který také celé utkání zhodnotil.

Prohráli jste první utkání v sezoně, jak duel proti Lounům zhodnotit?
Zápas byl relativně vyrovnaný. Bylo tam hodně střel, nějaké góly padly. Dost střel jsme ale nedokázali využít. Louny hrály hodně technicky. Hlavně tam byla od nás nedisciplinovanost, měli jsme hodně vyloučených hráčů, dva dokonce dostali tresty do konce utkání. Došlo také ke zraněním.

Přitom po první třetině vypadal výsledek celkem slibně, vedli jste 4:1. V čem se to zlomilo?
Začali jsme se nechávat vylučovat. Během pětiminutového trestu jsme inkasovali jeden gól. Následovaly další zbytečné tresty.

Důrazná hra byla ale na obou stranách. I Louny měly několik vyšších trestů.
Bylo tomu tak. Z toho pak některé fauly plynou. Člověk sice nechce, ale prostě když dojde ke čtyřminutovému trestu za vysokou hru holí, hraje se špatně ve čtyřech. Soupeř byl také často oslaben, přesilovky se nám ale nepodařilo využít. Je to prostě chyba z naší strany.

Dalo by se říct, že vám svědčí více venkovní prostředí? Přece jen tady v Kalich Areně sehráváte vyrovnanější zápasy, když pominu Lovosice, zatímco venku vítězíte vyšším rozdílem.
To si úplně nemyslím. Šlo spíše o to, že Louny jsou kvalitní soupeř, proti kterému se hraje dobře. Nesmíme se ale nechávat vylučovat. Z toho plynou chyby, a to musíme zlepšit.

V dosavadním průběhu sezóny se vyprofilovalo víc střelců. Je to lepší situace než spoléhat čistě na jednoho dva tahouny?
Určitě to je lepší, máme v týmu střelce. Radek Pavlata střílí dost gólů. Chybí nám ale Marek Domský kvůli zranění, což je škoda. Až nastoupí, zase to bude určitě o něco lepší a srovnají se formace.

Jak jste spokojený se svým výkonem? Na svém kontě máte jeden gól a jednu asistenci.
Mohlo to být ještě o něco lepší. Měl jsem nějaké další střely, z nichž mohlo padnout více gólů. To se bohužel nezadařilo, koncovka asi nebyla dostatečně důrazná.

Na zápas si našlo cestu i několik fanoušků, kteří skandovali po celou dobu utkání. Vnímali jste jejich podporu z tribun i přes nepříznivý stav na ledě?
Trošku to určitě člověk vnímá. Na ledě se ale spíše soustředíme na hru.

Za sebou máte první čtvrtinu soutěže. Jak se během ní tým sehrál po příchodu několika nových hráčů?
Řekl bych, že se to pomalu dává dohromady. Jak jsem ale řekl už dříve, ještě nám v sestavě nějaký hráč chybí. Máme ale vyrovnané tři lajny, které střílejí góly. Tím pádem si myslím, že sestava je dobře rozehraná.