16. 11. 2019 | Vít Trubička

Neproměňování šancí. To nás stálo zápas, hlásí junior Macel

Juniorský tým Stadionu odehrál těžké utkání proti sokolovské rezervě Karlových Varů. V něm dlouho sahal po obratu, přesto nakonec tři body urval soupeř a kališníci tak stále čekají na první výhru ve vzájemných zápasech. Do prvního zápasu za Stadion po extraligovém angažmá v Ústí nastoupil Jan Macel, který se také hned uvedl gólem. „Premiéru bych si sice představoval vítězně, ale podali jsme dobrý výkon a je na čem stavět,“ zhodnotil juniorský kanonýr.

Máte za sebou první zápas po návratu z Ústí. Jaký pro vás byl?
Bylo to hodně hektické. Ještě ve středu jsem si v Ústí přebíral věci a ve čtvrtek už jsem se hlásil zde v Litoměřicích na tréninku, abych byl schopen naskočit už do utkání se Sokolovem. Samozřejmě premiéru bych si představoval trochu jinak, vítězně, ale nevadí to, podali jsme dobrý výkon a je na čem stavět. Takhle bychom měli hrát dál.

Dlouho jste hráli se soupeřem vyrovnaně. Jak náročné utkání bylo?
Zápas byl hodně těžký, soupeř byl velmi bruslivý. My jsme je prvních patnáct minut k ničemu nepustili. Pak nám jednou ujeli, z čehož jsme dostali gól a nedokázali jsme se do toho zpátky dostat. Až pak na konci, kdy jsme si utvořili tlak, ale neproměňovali jsme stoprocentní šance. A to nás stálo zápas.

47
Tolik střel si junioři v utkání připsali. Třikrát z toho se dokázali gólově prosadit.

Pomohla vám určitým způsobem i změna formací, kterou trenéři v průběhu druhé třetiny provedli?
Určitě. To je vždycky oživení. My můžeme takhle hrát kdykoliv, s kluky si rozumíme. Jde jen o to se sehrát. Myslím, že to pomohlo, abychom opět chytli otěže a porvali se o vítězství.

Sokolov dvakrát využil přesilovku. Proč se vám nepovedlo oslabení ubránit?
Hlavně to bylo po zbytečných faulech. Takové fauly si musíme odpustit, jestli chceme hrát vysoko a bojovat o přední příčky. Spíš ale my musíme začít proměňovat naše přesilovky, protože jsme jich taky měli hodně a nic z nich nevzešlo.

Už v neděli vás čeká zápas v Klatovech. Očekáváte podobně těžké utkání jako bylo tohle?
Asi očekáváme ještě těžší duel, protože Klatovy v sezoně ještě neprohrály. Bude tam samozřejmě náročná cesta, ale pojedeme tam vyhrát. Nic jiného než tři body nechceme a doufám, že s nimi odjedeme.