28. 12. 2018 | Martina Kramerová

Napadaly nám tam smolné góly. Už jsme nezvládli otočit, řekl útočník Dvořák

Kališníci se po vánočních svátcích utkali s prvním týmem tabulky a přestože se snažili, co to šlo, museli po závěrečné siréně kousat vysokou prohru. O osudu utkání rozhodlo podle útočníka Jaroslava Dvořáka hned několik faktorů – smolné góly z první třetiny i dvě inkasované branky ve vlastních přesilovkách. Především díky nim Stadion přišel o naději na triumf. „Myslím, že jsme nehráli špatně. Jim pomohly zkušenosti i smolné góly v naší brance. Snažili jsme se to otočit, ke konci už jsme na ně neměli,“ hodnotil mladý forvard.

Litoměřice nestačily na soupeře z Jihlavy a prohrály 1:7. Jak utkání vypadalo z vašeho pohledu?
Zápas jsme začali dobře, ale napadaly nám tam smolné góly. Navíc ve vlastních přesilovkách. I tak jsme se nějak drželi a hra z naší strany nebyla úplně špatná. Pak se nám povedlo zužitkovat přesilovku pět na tři, takže jsme doufali, že začneme hrát. Pak Jihlava vsítila gól na 4:1 a my už jsme se pak nedokázali dostat na dostřel, abychom s výsledkem ještě něco mohli udělat.

Po první třetině jste prohrávali už 0:3. Jaké byly v kabině pokyny od trenérů pro další průběh?
Byli jsme v klidu. Věděli jsme, že se s Jihlavou dá hrát a myslím, že na začátku jsme měli i víc šancí než oni a vůbec jsme nemysleli na to, že bychom mohli prohrát. Snažili jsme se jít do zbytku zápasu, jakoby to bylo 0:0 a ještě to otočit.

V úvodní a závěrečné periodě jste inkasovali po třech brankách. V prostředním dějství vsítil každý tým jeden gól. Byla druhá třetina i herně nejpovedenější?
První třetina se nám nepovedla, ale podle mě jsme se drželi a byli i chvílemi lepší. Druhá třetina nebyla úplně špatná. I když jsme dostali smolné branky, řekli jsme si, že to ještě zkusíme nějak otočit. Ve třetí třetině to bylo buď anebo.

Plynuly inkasované góly v samotném závěru právě z toho, že jste začali hrát riskantněji?
Určitě to bylo o risku, ale nedá se říct, že by jihlavské góly padly z přemíry našeho riskování. Za stavu 1:4 jsme si řekli, že to stejně nevzdáme. A buď to dopadne, nebo ne. Ale až tak moc vabank jsme nehráli. Spíš jsme si hlídali svou hru. Šance jsme měli celý zápas, jen jsme je neproměnili.

V čem byla hlavní síla Jihlavy? Samozřejmě kdy pomineme úspěšnou koncovku.
Jihlavští hráči umí výborně předvídat hru a hrají pospolu už dlouhou dobu. Proto jsou v tabulce nahoře. Je to podle mě tým, který má šanci na extraligu. Přesto si myslím, že jsme si nimi, jak už jsem říkal, nehráli špatně. Jim také pomohly zkušenosti, smolné góly v naší brance. Ke konci už jsme na ně neměli.

Nemohlo vám trošku uškodit, že po vítězství v Benátkách následovala kratší vánoční pauza?
Myslím, že jsme si naopak odpočinuli a pauza neměla vliv. Všechny týmy to měly stejné a určitě se na to nemůžeme vymlouvat.

Slavia? Bitva na krev o šest bodů, myslí si Dvořák

Proti Dukle jste nastoupili bez tria Gaspar-Kvasnička-Pour, která válčí na MS U20. Sledujete jejich výsledky a výkony? A chybí v sestavě?
Zápasy sleduju a fandím na dálku. Moc klukům přeju, aby uspěli. Určitě nám tady chybí, jsou to výborní hráči.

Vy sám jste se v průběhu prosince zúčastnil s reprezentací U19 kanadského turnaje World Junior A Challenge. Jaký pro vás byl návrat?
Zvykal jsem si zpátky na trochu jiný herní systém. V Kanadě jsem navíc hrál centra a teď jsem se vracel zase na křídlo. I když to mi nijak nevadí. Spíš jsem byl trošku unavený z cesty, jinak jsem žádné problémy neměl. Turnaj byl super zkušenost, po jeho konci už jsem se ale zase těšil zpátky na ligové zápasy.

V sobotu odehrajete duel na Slavii, s níž se přetahujete o osmé místo pro play off. Čeká vás asi hodně velká bitva, že?
Bude to boj. My už jsme si v kabině řekli, že Jihlavu hodíme za hlavu a připravíme se co nejlíp na Slavii, protože to bude bitva o šest bodů. Musíme se na ni extrémně soustředit, protože bude hodně důležitá. A musíme urvat, co nejvíc. Bude to hodně o bruslení a boj na krev. Uvidíme. Uděláme všechno pro to, aby to vyšlo.