27. 2. 2019 | Martina Kramerová

"Nájezdník" Jirásek po postupu: Bojovali jsme jeden za druhého. Byly to nervy

Pro všechny to byl speciální zápas. V případě zisku dvou bodů mohli kališníci na ledě Kladna na poslední chvíli proklouznout do play-off. A to se také povedlo. I když to bylo drama do posledních minut. Jedním z hrdinů se stal mladý útočník Filip Jirásek. Přestože v této sezoně ještě nevyrazil na hrací plochu ani k jednomu soutěžnímu nájezdu, v důležité chvíli dostal důvěru. A tu splatil, jak nejlépe to jen šlo. Právě on totiž zaznamenal vítěznou „penaltu“. „Od začátku do konce jsme věřili, že to zvládneme. Ale byly to nervy. Na konci to z nás všechno spadlo. Třešnička na dortu a šťastný konec,“ vyprávěl po zápase.

Stadion urval v posledním zápase a navíc v nájezdech výhru a postup do play-off. Jaké jsou bezprostřední dojmy?
Byly to velké nervy. Ale od první do poslední minuty zápasu i v následných nájezdech jsme věřili, že to zvládneme. Bojovali jsme jeden za druhého, nevzdali jsme to a nakonec jsme to urvali. Už to, že jsme o postup hráli v posledním kole, značí, jak je liga vyrovnaná. Tohle utkání to jen zakončilo. Byla to taková třešnička na dortu a pro nás naštěstí šťastný konec.

Duel byl ale hodně dramatický. Nejdřív jste vedli už 2: 0, pak prohrávali 2:4. Co říct ke kladenské otočce?
Začali jsme výborně, dali jsme hned v první třetině dva góly. Myslím, že jsme je trochu uzemnili. Věřili jsme si víc na puku. Skóre i stav nám v hlavách trochu napověděly, že to můžeme zvládnout. Pak jsme po našich chybách dostali nějaké góly a byla z toho rázem přetahovaná. V poslední chvíli jsme nakonec vyrovnali a v nájezdech už to byla trošku loterie. Ale zvládli jsme to perfektně, zachytal nám brankář, dali jsme tři nájezdy. Všechno se sešlo a mohli jsme oslavit postup.

Ještě za stavu 2:0 jste nevyužili dvojnásobnou přesilovku. Mohl to být jeden z klíčovým momentů k tomu, že se utkání tak zdramatizovalo?
Určitě ano. Ale musím taky říct, že na obou stranách těch přesilovek bylo celkem hodně a mohlo to tam padnout i jindy. I když další gól by nám dodal víc klidu. Teď už je to ale jedno, jsme rádi, že jsme to nakonec i tak umlátili.

Vyrovnávací gól? My šíleli, trenéři si oddychli,hlásí Jirásek

Pár desítek vteřin před koncem to vypadalo bledě, pak přišel vyrovnávací gól. Co emoce na střídačce?
My jsme šíleli, trenéři si oddychli. Myslím, že když člověk zažívá takovéhle momenty, jdou jakékoliv zábrany stranou a cloumají s ním emoce. Celá střídačka vybouchla a radovala se.

Tolikátý soutěžní nájezd jel v této sezoně Filip Jirásek. A hned byl vítězný.

Při nájezdech jste se chytili kolem ramen. Od koho tahle, dá se říct už hokejová tradice, přišla?
Přišlo to spontánně. Ukázalo to, jak spolu tým pospolu drží a hráči makají jeden pro druhého. Aniž bychom tomu přikládali nějakou hodnotu, zkrátka jsme se chytili.

Jako první "penaltový" exekutor se dostal netradičně na řadu Filip Jirásek. Nebál jste se tíhy okamžiku?
Nebál jsem se. Věděl jsem hned od začátku, co udělám. Gólman měl hodně vepředu hokejku, což mi trošku pomohlo. Jsem hrozně rád, že to vyšlo. Udělal jsem pro to maximum. A děkuju, že jsem mohl jet.

Když proměnil Martin Kadlec třetí nájezd, bylo jasno. Euforie z postupu asi byla neskutečná, že?
Byla to hrozná úleva. Opadla nervozita z toho, že to nemusí vyjít. Což se taky mohlo stát, protože je to sport. Celkově to z nás spadlo, a pak už jsme si to jen užívali. Ale zatím jsme postoupili jen do play-off. Můžeme to krátce oslavit, ale pak už se hned budeme připravovat na Jihlavu. Všichni se na to moc těšíme a děkujeme fanouškům, že přijeli fandit a skvěle nás podporovali. Doufám, že nás poženou dál. Budeme se snažit, abychom jim udělali radost i dalšími pěknými výsledky.