15. 10. 2019 | Vít Trubička

Nadstavba? Kvalitnější soupeři, tempo i zápasy, říká Kryštof Hrzán

Po výhře 5:2 nad ústeckým Slovanem se podařilo litoměřickým dorostencům postoupit do nadstavby Ligy dorostu, právě na úkor ústeckého týmu. Jednou z hlavních postav cesty za postupem byl produktivní útočník Kryštof Hrzán. „Byl to náš první cíl v sezóně, takže se nám jeho splněním ulevilo a jsme rádi, že se to podařilo,“ shrnuje své dojmy krátce po postupu.

Máte za sebou úspěšný postup do nadstavby, jaké jsou pocity?
Určitě se nám ulevilo. Byl to náš první cíl v sezoně a jsme rádi, že se nám ho podařilo splnit.

Takové množství bodů stačilo kališnickým dorostencům k postupu.

Jak náročná byla cesta základní částí?
Program byl nabitý, ale díky letní přípravě jsme na něj byli fyzicky připraveni. Náročné to ale určitě bylo.

Byl postup o to sladší, že se vám podařilo postoupit na úkor Ústí, které bylo před sezonou jistě jedním z favoritů?
Především máme radost z postupu. To, že to bylo zrovna přes Ústí je příjemný bonus. Hlavně kvůli úterní smolné prohře jsme jim měli co vracet.

S čím půjdete do zbývajících zápasů základní části?
Určitě nechceme nic vypustit. Do všech zbývajících zápasů se chystáme jít naplno a taky je budeme chtít využít k přípravě na nadstavbu. Samozřejmě si ještě díky nim chceme více zvednout momentální formu a sebevědomí.

Je základní část dobrou přípravou pro nadstavbu?
Ano, jak po fyzické stránce, kdy jsme tentokrát měli silnou skupiny s kvalitními týmy, tak i psychicky. Sice jsme třikrát prohráli, ale dokázali jsme se zvednout a proti Ústí předvedli kvalitní týmový výkon, díky čemuž se nám povedlo postoupit.

V nadstavbě už na vás budou čekat náročnější soupeři. Co od této fáze soutěže očekáváte?
Čekáme samozřejmě kvalitnější soupeře, rychlejší tempo hry a lepší zápasy. My jsme ale také kvalitní tým, který je schopen překvapit a porazit i papírově silnější týmy. Takže určitě budeme chtít útočit na co nejlepší pozice v tabulce.

Tolik kanadských bodů nasbíral Hrzán během dosavadních osmi zápasů

Sám jste v ligové tabulce bodování na třetím místě. Je to příjemná individuální odměna k týmovému výkonu?
Odměna je to příjemná. Zároveň mi to slouží i jako motivace, Ale vždy je u mě na prvním místě týmové ocenění a týmové úspěchy, až potom se dá řešit individuální ocenění.

U dorostu dojde k vytvoření nového ligového stupně mezi současnou ligou a extraligou. Je vaším cílem postup do této nové soutěže?
Ano, uděláme pro to všechno co bude v našich silách.