10. 11. 2019 | Martina Kramerová

Na závěr porážky! Dvacítka nestačila na Rusy, devatenáctka prohrála s Finy

Národní tým do dvaceti let zakončil Turnaj čtyř zemí ve Finsku porážkou, když nestačil na ruskou sbornou a padl 2:5. Devatenáctka ani tentokrát nenašla recept na Finy a ve třetím vzájemném zápase prohrála 1:3. V juniorském dresu zaznamenal asistenci Otakar Šik. V kategorii U19 přihrál na jediný český gól František Klejna.

Čeští hokejisté kategorie U20 se po duelech se Švédskem a Finskem střetli na Turnaji čtyř zemí v Helsinkách ještě s Ruskem. A závěrečný zápas prohráli, když padli 2:5.

Skóre otevřela zkraje 18. minuty sborná. V závaru před českou klecí se nejlépe zorientoval Pavel Dorofejev a poslal svůj tým do vedení. Pouhých patnáct vteřin po startu prostřední periody na něj navázal Grigorij Denisenko, jenž se prosadil prudkou střelou z levé strany. Český tým ale dokázal hned v čase 21:01 zareagovat. Matěj Blümel se zmoznil puku po ráně Otakara Šika a doklepl puk do odkryté branky.

Ve 28. minutě Rusové ale opět odskočili na rozdíl dvou gólů, když se po projektilu z pravého kruhu zapsal do statistik Nikita Rožkov. Svěřenci trenéra Varadi znovu kontrovali gólem. Jan Šír vypíchl soupeři puk, nabruslil si na pravý kruh a prudce vypálil. Jeho dělovka skončila za zády ruského gólmana a Češi se dostali na dostřel.

Ruský náskok však pojistil v čase 36:48 svou druhou trefou Nikita Rožkov a výsledek pak ještě upravil chvíli před závěrečnou sirénou Arsenij Gricjuk. Česká reprezentace tak ve druhém ze tří zápasů turnaje našla přemožitele a vrací se z Finska s jednou výhrou.

Devatenáctka měla na programu přátelský duel s Finskem číslo tři. Ani na třetí pokus ale nedokázala zvítězit. Češi sice načali duel dobře a už ve 4. minutě vybojovali díky gólu Jiřího Suhrady vedení, to však bylo z české strany z pohledu branek vše.

Finové naopak dokázali třemi góly vývoj otočit. Nejprve se prosadil v čase 13:30 Henri Nikkanen, poté ho napodobil ještě před sirénou Aarne Intonen. Definitivní podobu dal výsledku v 58. minutě opět Henri Nikkanen a Češi odcházeli z ledu s porážkou 1:3.