6. 12. 2019 | Vít Trubička

Na poslední kolo s plyšáky! Stadion uzavře základní část bojem se Vsetínem

Nelehký úkol čeká na kališníky v posledním, 30. kole základní části Chance ligy. V „plyšákovém zápase“ se pokusí proti svému valašskému soupeři urvat tři body a posunout se tak na druhé místo tabulky. Zatímco Vsetín bude bojovat o udržení se na místě čtvrtém. Jak si ovšem oba týmy vedou?

Údaje po
29. kole

3. místo (57 bodů)
Postavení v tabulce
4. místo (53 bodů)
Skóre
Daniel Voženílek (13+21)
Nejproduktivnější hráč
Radim Kucharczyk a Vít Jonák (oba 10+11)
Markus Korkiakoski (16 gólů)
Nejlepší střelec
Vlastimil Dostálek (11 gólů)
Patrik Marcel (10+12)
Nejproduktivnější obránce
Ondřej Slováček (3+18)
Adam Beran (92,49 %)
Jan Škorpík (93,22 %)
Úspěšnost brankářů
David Gába (90,28 %)
Ondřej Bláha (87,46 %)
Ústí nad Labem – Litoměřice 4:2
Poslední utkání
Vsetín – Poruba 3:2

Na Stadion čeká duel proti týmu, který zatím zaostává za očekáváním. Vsetínští se v letošní sezoně postupně drali nahoru. Celkem dlouhou dobu bilancovali na hraně postupové osmičky, avšak na rozdíl od jihlavské Dukly se dokázali odpíchnout výše. Středobodem tažení vsetínského týmu bylo období na přelomu října a listopadu. V něm Vsetín vyhrál sedm zápasů v řadě. Všichni jeho soupeři z té doby ale skončili v druhé polovině tabulky.

Formu ale Valaši v poslední době ztrácejí. Po sérii lehčích soupeřů totiž vyrazili do Českých Budějovic, kde dostali pětigólový příděl. Body následně ztratili i doma na Lapači s Přerovem, a také v zápase v Chomutově. Až v posledním kole těsně vyzráli na Porubu.

V letošní sezoně Vsetín nemá příliš výrazné bodové lídry. Vždyť první člověk v tabulce střelců Chance ligy se jmenuje Vlastimil Dostálek a v celkovém součtu je až na sedmnáctém místě. Svou střeleckou produktivitu tak štěpí mezi vícero hráčů. Nejproduktivnějšími z nich je trojice Radim Kucharczyk, Vít Jonák a Ondřej Slováček s 21 body. Kolem dvaceti bodů se ještě pohybují Antonín Pechanec, David Tůma a Martin Procházka.

Od svého postupu do Chance ligy se ale Vsetínským v Kalich Areně celkem daří. Ze všech dosavadních vzájemných duelů, sehraných v Litoměřicích, totiž ztratili jen ten první. A i ten až v prodloužení, to svou přesnou muškou ukončil ve prospěch Stadionu Patrik Miškář. Letos se oba celky utkaly jen na Lapači, kde řádilo zejména duo Gorčík – Pechanec, které se objevilo hned u třech gólů Vsetína. Ten tak vyhrál 4:2, přičemž za Litoměřice se prosadili David Vitouch a Peter Jánský.

Stadion má poslední šanci na druhé místo, využije ji?

Poslední zápas základní části skýtá i poslední možnost Stadionu vstoupit do druhé části soutěže z druhého místa. To v současnosti patří Přerovu, na který kališníci ztrácejí jediný bod. Do karet ale Litoměřickým hraje aktuální domácí forma proti týmům, které bude potkávat v druhé části sezony. Vysoko totiž dokázali zdemolovat Chomutov a následně i Porubu. Venku to ale s kališnickou bilancí již tak růžové nyní. Stadion z posledních třech duelů na ledech soupeřů ztratil hned dva, v Třebíči a Ústí nad Labem.

Plyšákový zápas zažil Stadion naposledy v roce 2016, kdy si navíc gólman Jaroslav Pavelka připravil pro malé fanoušky speciální děkovačku

V posledních zápasech se střelecky daří Markusi Korkiakoskimu. Finský forvard řádil zejména v zápase s Porubou, kde vstřelil čtyři góly. I díky tomu se v současnosti vydrápal na první místo tabulky střelců Litoměřic s osmnácti přesnými zásahy. Nejproduktivnější hráč Stadionu je ale stále Daniel Voženílek. Toho v této pozici drží třináct gólů a 21 gólových asistencí, navíc opět dohnal Lukáše Žálčíka na čele bodování celé Chance ligy.

Zápas proti Vsetínu také bude něčím výjimečný z pohledu Litoměřic. Jedná se totiž o vyvrcholení Charitativního týdne Chance ligy v podobě „plyšákového zápasu“. Po prvním vstřeleném gólu Litoměřic můžete vhodit plyšáky na ledovou plochu. Ti následně poputují na dětské oddělení litoměřické nemocnice, kde malým pacientům udělají jistě radost.

Podaří se Stadionu ukončit základní část vítězně a navíc se ještě vyšplhat na druhé místo? Zápas začne v Kalich Areně od sedmnácti hodin, kdy bude vhozeno úvodní buly. Připraven pro vás bude i tradiční videopřenos na Hokejka TV a textový na www.onlajny.com.