27. 10. 2016 | Jan Luňáček

Moc se nám dnes nedařilo tvrdit muziku, konstatuje Milan Valášek

Milan Valášek již druhým rokem nastupuje v útočných řadách Stadionu s číslem 95 na dresu. Do Litoměřic přišel v květnu 2015 a v uplynulé sezoně nastoupil celkem ke 43 zápasům v základní části a ke 3 zápasům v play-off. Patřil k nejvytíženějším hráčům kališníků. Převážná část jeho hokejové kariéry je spjata s působením v Hradci Králové. Levoruký hráč působil také v Liberci a Kolíně. Milan se krátce vyjádřil k zápasu proti Slavii Praha.

Milane, dnes čekal tým domácích kališníků souboj s pražskou Slavií. Můžeš nám k utkání říci pár vět?

Dnes to bylo utkání, kdy se bojovalo o každý puk. Nebyl to jednoduchý zápas. Bohužel, my jsme často přestávali bruslit a zbytečně jsme puk odevzdávali soupeři. Díky tomu jsme uhráli v tomto utkání pouze bod.

Pražská Slavie přijela do Litoměřic s dost obměněným týmem. Nedošlo z vaší strany trochu k podcenění soupeře?

To určitě ne. Na každého soupeře se připravujeme stejně. Máme snahu při domácích zápasech hned na úvod na soupeře vlítnout. Doma bychom měli tvrdit muziku my, dnes se nám to ale moc nedařilo. A to je škoda.

Dnes to vypadalo, že hráči Slavie byli ve vaší třetině hodně silní na puku. Často se vám nedařilo vyhodit puk mimo vlastní třetinu.

To je pravda. Měli jsme s tím problémy. Hlavně v první třetině. Nedávali jsme puk jednoduše ze třetiny a dopouštěli jsme se chyb. Tím jsme dali šanci soupeři vyvinout na nás tlak.

V posledních zápasech to vypadá, že vaše první třetina je vždy nejslabší a pak váš výkon jde nahoru. Cítíte to také tak?

Asi to tak je, ale já nevím, čím to je. Vždy se na soupeře kvalitně připravíme, ale ne vždy se nám hned na začátku daří vytvořit si tlak.

Vypadá to, že týmu chybí nyní řada obránců, ale na druhou stranu přišel z Hradce Králové brankář Ondřej Kacetl. Cítili jste jeho podporu na ledě ?

Samozřejmě. Ale máme kvalitní všechny brankáře. Všichni brankáři jsou dobří a drží tým.

Teď bych se chtěl vrátit k vašemu utkání proti Kladnu. Tobě se tam hodně dařilo. Vstřelil si i hezkou branku. Byl to tvůj letošní nejlepší výkon?

Asi to byl opravdu můj nejlepší letošní výkon. Ale i celkově se hrál pěkný hokej.

Už máte odehráno dost zápasu v rychlém sledu. Nemůže dojít k tomu, že už chybí nějaká síla?

Já si myslím že ne. Letos jsme fyzicky kvalitně připraveni. Bohužel, dnes se to na ledě neprojevilo, i když jsme ke konci zápasu mohli Slavii přehrát. Nepovedlo se to.

Vrátím se k utkání v Ústí nad Labem. Tam jste vybojovali dva body. Co nám k tomu zápasu řekneš?

Já jsem to utkání bohužel nedohrál. Dostal jsem tři údery na hlavu a při třetím došlo k mému krvavému zranění a k otřesu mozku. Pro mě zápas nic moc, ale jinak týmový výkon a dva body, což bylo super. Sice jsme ztratili vedení dva nula, ale pak jsme naopak prohrávali a nakonec urvali i body.

Pro tebe to bylo zřejmě letošní nejtvrdší utkání. Čím to bylo? Jenom souhra náhod? Nebo bylo utkání nějak vyhrocené?

Já ani nevím. Asi si na mě někdo počíhal. Ale tři rány do hlavy během jednoho zápasu nejsou moc příjemné.

Nyní vás čeká utkání v Přerově.

Ano, o víkendu nás čeká výjezd na Moravu do Přerova, což je poměrně daleká cesta. Snad bude alespoň trochu úrodná.

Ty jsi v Litoměřicích již druhým rokem. Zažil jsi také pendlování mezi Litoměřicemi a Hradcem Králové?

Já jsem ještě v Hradci moc nebyl. Jen vloni na konci sezony jsem tam měl vyřízené střídavé starty. Ale do týmu jsem se nakonec nedostal. Teď jsem stále tady v Litoměřicích a jsem rád, že tady mohu hrát.