17. 8. 2019 | Martina Kramerová, Alexandra Malecká

Mladí kališníci bojovali o Stanley Cup. V Děčíne se odehrál turnaj v rybníkovém hokeji

Stanley Cup v Čechách? Že to není možné? Ale je. Na konci července se v Děčíně uskutečnil mládežnický turnaj v rybníkovém hokeji, který proběhl v obdobném duchu jako parádní bitvy v NHL. Akce se zúčastnili hned čtyři hráči Stadionu a netradiční událost si hodně pochvalovali.

V závěru července si mladí hokejisté ročníků 2008-2010 mohli zpestřit prázdniny skvělou hokejovou akcí. V Děčíně se uskutečnil turnaj, jenž přípomínal boje o Stanley Cup v legendární NHL.

Těsně před událostí proběhl online draft, ve kterém byli hráči rozděleni do šesti týmů z Original Six. Mladíci si tak mohli zahrát za Detroit, Boston, Montreal, Chicago, Toronto nebo New York Ranges.

Mezi čtyřiapadesáti účastníky byli i čtyři kališníci - Matěj Punčochář (Boston Bruins), Lukáš Vavák (Montreal Canadiens), Martin Horn (Chicago Blackhawks) a Josef Krejčí (New York Rangers).

V turnaji se týmy utkaly každý s každým v zápasech, jež se odehrály na 3x10 minut. Útočníci měli náročnou práci, i když nebyly branky střežené gólmany, byly menších rozměrů. Klání nakonec opanovalo mužstvo Montrealu Canadiens s Lukášem Vavákem v sestavě.

„Turnaj byl velmi pěkný, proto jsem se zúčastnil už podruhé. I když odehrát tolik zápasů v jeden den bylo doopravdy velmi náročné. Příští rok se chci určitě zúčastnit znova, tahle akce mě baví," přiznal samotný Vavák.

Ti, kdo zůstali v poli poražených, nemuseli smutnit. Z akce si odnesli vlastní dresy se jmenovkou a památeční medaile a vynikající zážitek.

A takřka jen chválili. „Bylo to hodně náročné, ale skvělé. Z toho, že se náš tým umístil na druhém místě, jsem měl velkou radost. Škoda, že jsme neměli větší branky a nechytali brankáři," řekl mladík Krejčí.

S jeho slovy souhlasil i Martin Horn. „Můj tým byl super, hodně jsem si to užil. Pokud bude příští rok šance, rád se zúčastním znovu.” Ještě odvážněji mluvil Matěj Punčochář. „Za mě to byl nejlepší turnaj, který jsem měl šanci odehrát. Dal mi hodně zkušeností a mám z něj dobrý pocit. Sice bylo náročné odehrát v zápase 30 minut bez pauzy, ale všichni jsme to zvládli," uzavřel mladý kališník.