16. 8. 2018 | Tereza Kejřová, Barbora Koťová

Michael Gaspar: Musíme se více zaměřit na proměňování šancí

Další přípravné utkání proti Stadionu zhodnotil střelec jednoho gólu a budoucí debutant v reprezentaci dvacetiletých Michael Gaspar. Mladý obránce odehrál zatím v přípravě téměř všechna utkání Stadionu, chyběl pouze v úvodním zápase proti Kladnu.

Litoměřice dnes poprvé prohrály na domácím ledě v rámci přípravných utkání. Jak byste zhodnotil dnešní zápas?
Myslím si, že vstup do utkání nebyl zas tak špatný. Bohužel se nám vůbec nepovedla druhá třetina, kdy jsme úplně přestali dodržovat systém. Ve třetí třetině jsme se zlepšili, ale šance jsme bohužel neproměnili.

Dnes jste měli k dispozici tři dvouminutové přesilovky, ze kterých jste využili jednu. Zároveň jste ale nevyužili dlouhou pětiminutovou přesilovku, myslíte, že se zápas lámal v této části utkání?
Těžko říct, dokázali jsme si vytvořit hned několik šancí, ale bohužel se nám je nepodařilo proměnit. Musíme se na ně v trénincích rozhodně více zaměřit. Před třetí třetinou jsme vytvořili dvě úplně nové přesilovkové lajny, a nakonec se nám se štěstím podařilo jednu přesilovku využít.

Na druhou stranu, dnes jste byli poměrně často vyloučeni. Myslím, že některá vyloučení byla trochu zbytečná?
To určitě, dnes bylo hodně zbytečných vyloučení. Oslabení jsme odbránili poměrně slušně, až na ten jeden smolně inkasovaný gól.

Dnes jste vstřelil gól, můžete nám tu situaci popsat?
Důležité bylo, že Martin Havelka šel hned po vyhraném buly clonit před bránou. Po přihrávce od modré od Štěpána Matějčka jsem to už měl jednoduché a mohl jsem doklepnout puk do brány.

Na konci srpna odjíždíte na turnaj do Švédska, protože jste byl nominovaný na reprezentační sraz dvacítek. Jak se těšíte?
Samozřejmě se tam moc těším. Bude to můj první start za dvacítky, takže jsem plný očekávání.