3. 3. 2014 | Alexandr Stys

Litoměřice se opět představí v domácím prostředí

Kohouti jsou po včerejší pohodlné výhře opět ve vedení a do Litoměřic si jedou pro postupový bod. Stadion však na domácím ledě hraje zcela jinak a bude bojovat o další vítězství a srovnání čtvrtfinálové série na 3:3. Šestý zápas mezi Stadionem Litoměřice a HC Olomouc je na programu v úterý 4. března od 18:00 v Kalich Areně.

• Olomouc - Litoměřice 6:0

Páté čtvrtfinálové utkání začali opět lépe domácí a do vedení Moru poslal ve 13. minutě Herman. Ve druhé třetině si oba týmy vytvořily několik šancí, ale přes dvě tisícovky diváků žádnou branku nevidělo. Závěrečnou třetinu však Olomouc naprosto ovládla a nasázela Stadionu hned pět branek. Kališníkům se nepodařilo překonat Vošvrdu ani jednou a z Hané odjeli s prohrou 0:6.

Kališníci dokázali uspět proti Kohoutům dvakrát v domácím prostředí. Tentokrát soupeř přijede do Kalich Areny proměnit mečbol, poslední vítězný bod, který mu schází do postupu mezi elitní čtyřku soutěže. Na litoměřické hokejisty tak čeká opět velmi těžké utkání, tentokrát však mohou počítat s podporou domácího publika, které je požene kupředu za výhrou.

Sestavy z 5. čtvrtfinále

• HC Olomouc – HC Stadion Litoměřice 6:0 (1:0, 0:0, 5:0)
    Branky a nahrávky: 13. Herman (Marosz), 46. Bartoň (Herman, Marosz), 48. Marosz (Herman, Bartoň), 52. Diviš (Švaňhal, Cartelli), 55. Ostřížek (Houdek, Ondrušek), 59. Diviš (Houdek, Jergl).
  • Sestava HC Litoměřice: Král – Žovinec, Kolář, Drábek, Hrbas, Husák, Šulc, Míka – Doležal, Koudelka, Chabada, Rubeš, Procházka, Čermá, Hašek (C), Bahenský, Budínský, Novák, Škop.
    Sestava HC Olomouc: Vošvrda – Cartelli, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň (C), Staněk, Kadela – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Pekr, Kindl, Švaňhal – Marosz, Knotek, Herman – Jergl, Diviš, Lehečka.