4. 8. 2010 | Martin Pešout

Kouč Setikovský: Hráče budeme shánět z Ústí i Slavie

Litoměřice tvoří pro první ligu nový tým. Kouči Setikovskému se hlásilo již devět posil, které mohl v ostrém zápase poprvé vidět v přípravném trháku proti Slavii. Osvědčili se nové akvizice z Ústí i veterán Machulda. Otazník zůstává nad bekem Štěpánkem. Trenér nováčka první ligy se navíc může opřít o stabilní formu brankáře Martina Volkeho, který by měl vstoupit do sezóny jako velká opora. „Dalšího brankáře bychom sháněli jen v případě jeho velké ztráty výkonnosti,“ odkrývá.

K Volkemu máte juniora Wegerta. Přivedete do brankoviště dalšího zkušenějšího brankáře?

Jedině v rámci střídavého startu. To znamená, že by třeba nám mohl pomoci z Ústí Francouz nebo Orct. Ale pouze za situace, že by se Volkemu nedařilo. O někom jiném jsme neuvažovali. Volke proti Slavii zachytal hodně slušně. Trénoval jsem ho jako mladého gólmana v Ústí, takže ho také dobře znám. Když něco nevymýšlí nebo zbytečně nerozehrává, chytá výborně.

Získáváte už obrysy předpokládaného kádru pro nadcházející sezónu?

Získali jsme devět posil. Podle mého názoru se mužstvo skládá dobře. Mohlo by to fungovat. Sestava se buduje. Je ale ještě brzy na nějaké větší hodnocení.

Co vám napovědělo přípravné střetnutí proti Slavii?

Slavia je pochopitelně někde jinde. Sice zápas s ní pro nás může být určitým měřítkem, pro nás jsou však směrodatné duely se srovnatelnými soupeři typu Kadaň. Do konce srpna bychom se každopádně měli posílit ještě o čtyři zajímavá jména.

Výsledek vypadá vcelku jasně, Litoměřice však odvedly dobrou práci…

Konečný stav je krutý. Slavia přijela kompletní, je jasné, že měla převahu. Také jsme ovšem měli příležitosti. Minimálně na tři branky jsme si šance vytvořili. Zápas se Slavií byl domluven jako odměna divákům a hráčům za loňský postup. Slavia v posledních letech získala tři medaile v řadě, diváci mohli vidět špičkového soupeře.

Jak se hráči prezentují na tréninku?

Mám z nich dobrý pocit. Všechno funguje jak má. Jedou na doraz. Mužstvo se oproti minulé sezóně z poloviny mění, skládá se za pochodu. V podstatě jsme začali přípravu v rámci první ligy jako jedni z prvních.

Zůstane v Litoměřicích obránce Martin Štěpánek?

Zatím s námi trénuje. V současné době si shání zahraniční angažmá. Pokud něco najde, zamíří tam. Pokud ne, zůstane u nás. Pro nás to je zajímavý hráč, ale budeme s ním počítat až to s ním bude vypadat trochu reálněji.

Jak jste dosud spokojen s Vladimírem Machuldou?

Nemůžeme ho hodnotit po jednom zápase proti mladým rychlíkům ze Slavie. Přece jen to je hráč v letech. V dalších dnech se uvidí. Musíme ho sledovat proti srovnatelným celkům. Proti Slavii ovšem odehrál slušný zápas.

Připadají v úvahu další posily?

Po zápase jsme se s trenérem Růžičkou dohodli na případných hráčích ze Slavie. Jinak to je tajemství, takže nebudu nic odkrývat. Růžička se rozhodne později. Jedná se o hokejisty ze základního kádru, kteří budou hrát extraligu. Budeme je mít na střídavé starty a byli by pro nás velmi zajímaví. Jedná se o mladé hráče i jednoho staršího. Po zúžení kádru v Ústí by k nám měli ještě další hráči dorazit. Zatím nevíme kdo. Ale mělo by se také jednat o zajímavá jména. S Ústím je spolupráce nejtěsnější.

V minulé sezóně jste působil ve Vrchlabí, můžete porovnat angažmá v Krkonoších s tím litoměřickým?

Ve Vrchlabí se vloni několika hráčům moc nechtělo. Tady je euforie po postupu, na tom bychom měli stavět. Zatímco ve Vrchlabí už nějakou dobu v první lize působili a vzhledem k tomu, že neměli ani postupové ambice a nehráli o záchranu, nebylo tam takové zaujetí.