7. 1. 2021 | Vít Trubička

Konečný o debutu za Stadion i NHL: Za výhru jsem rád! Draft? Nečekaný, ale skvělý

Svůj premiérový start si v utkání proti kadaňským Trhačům připsal mladý útočník Jakub Konečný, který byl jedním ze čtveřice hráčů, co se do Kalich Areny přesunula po vánočních svátcích. Hned při svém prvním zápasu si tak připsal první výhru. „S týmem jsem se dosud celou dobu poznával, ale jsem rád, že to v Kadani vyšlo. Na začátek roku to byla cenná výhra,“ řekl kališnický debutant. Rozpovídal se i o draftu, ve kterém si ho vybralo Buffalo.

Proti Kadani jste odehráli první zápas v novém roce 2021, navíc rovnou první výhra. Jak cenná pro vás byla?

Byl to i můj první zápas tady v Litoměřicích. S týmem jsem se celou dobu poznával. Jsem za celý tým rád, že to takhle vyšlo. Výsledkově se nám totiž v loňském roce příliš nedařilo. Určitě to na začátek roku byla cenná výhra.

Jak jsi se vůbec těšil na první start za Stadion?

Takový byl ice-time Jakuba Konečného v utkání s Kadaní.

Určitě jsem se těšil. Chtěl jsem předvést co nejlepší výkon. Snad jsem se trenérům líbil a budu bojovat dál, abych si vybojoval co největší prostor na ledě.

Soupeře jste docela výrazně přestříleli, přesto se dlouho čekalo na gól. Čím to bylo?

Myslím si, že jsme hodně trefovali jejich gólmana. Málo jsme chodili na masku při střelách od modré. Párkrát jsme špatně vyřešili přečíslení. Moc se nedařilo v koncovce.

Našel by se nějaký moment, ve kterém se vám podařilo zlomit utkání ve váš prospěch, získat vedení a nakonec i dokráčet k výhře?

Možná gól, který jsme obdrželi. Rychle jsme na něj dokázali v přesilovce reagovat. To nás nakoplo a zvládli jsme otočit vývoj zápasu.

Draft do NHL? Vůbec jsem s ním nepočítal! Jsem ale rád

Jak se ti zatím zde v Litoměřicích líbí, co se týká zázemí?

Zázemí je perfektní. Podmínky na trénování jsou suprové, máme přístup do tělocvičny, do posilovny, na led po domluvě s trenéry taky můžeme.

217.
pozice připadla na Konečného v 7. kole draftu NHL

Zápas s Kadaní byl tvůj pátý start v Chance lize. Jak těžké bylo si na úroveň této soutěže zvyknout?

Přechod z juniorské ligy je náročný. Chance liga je více silová. Myslím si ale, že jsem ho nezvládl úplně špatně. Řekl bych, že jsem docela dobrý bruslař. Nedělalo mi zase takový problém přepnout na herní rytmus této soutěže.

Ještě během léta jsi byl draftován do NHL Buffalem. Jak jsi to prožíval a čekal jsi, že budeš vybrán?

Prožíval jsem to neskutečným způsobem, draft jsem vůbec nečekal. Sice jsem před draftem mluvil s pěti týmy, nijak jsem s ním ale nepočítal. Díval jsem na něj do začátku šestého kola, potom jsem šel spát. O půl druhé ráno mi zavolal kamarád, že jsem byl draftovaný. Nemohl jsem ale tomu uvěřit, protože jsem s tím vůbec nepočítal.

Jsi rád, že ti draft vyšel už v této sezoně?

Nesmírně moc.

V pondělí na vás čeká po dlouhé době domácí utkání, tentokrát s Kolínem, který je také vaším tabulkovým konkurentem. Jak se ty sám na zápas těšíš, jak se na něj připravíš a co tak očekávat od nováčka soutěže?

Nevím úplně co od nich očekávat, zatím jsem je neviděl hrát. Věřím ale, že trenéři připraví dobrou taktiku, navážeme na vítězství v Kadani a odvezeme si další tři body.