18. 8. 2020 | Martina Kramerová

Kluby změnily názor a odhlasovaly jiný herní systém. Rozhodne výkonný výbor

Na aktivu prvoligových klubů, který se uskutečnil v pátek 14. srpna, účastníci Chance ligy odhlasovali návrh Výkonného výbor ČSLH na herní systém pro sezonu 2020/2021. Dřív, než VV stihl herní model definitivně posvětit, se kluboví představitelé narychlo sešli znovu a odsouhlasili jinou variantu. Jak by tedy měla Chance liga vypadat?

O herním systému Chance ligy bylo takřka rozhodnuto. Prvoligoví příslušníci se sešli na klubovém aktivu a odhlasovali návrh výkonného výboru. Právě ten měl herní model znovu schválit a uvést ho v platnost. To se však nestalo.

Kluby, které byly při pátečním aktivu přehlasovány, se rozhodly jednat a nechaly svolat další mimořádný aktiv. Ten se odehrál v pondělí 17. srpna a jeho výsledkem je nový herní systém, který podpořilo 15 klubů. Tři se hlasování zdržely. Aby byl návrh definitivně schválen, musí ho ještě posvětit VV. Jak by tedy Chance liga v příští sezoně vypadala?

Nejprve by se uskutečnila základní část, v níž by se každý tým utkal s každým soupeřem třikrát. Všechna mužstva by tak naskočila do 51 duelů. Poté by mělo následovat play-off.

Jistotu vyřazovacích bojů by získaly pouze první čtyři týmy tabulky. Celky na 5. – 12. místě by se o play-off porvaly v předkole. Do vyřazovací části by zároveň smělo postoupit pouze mužstvo, jež odehrálo v základní části alespoň 50 % zápasů. V případě, že by tým do všech utkání nenaskočil, do konečné tabulky by se mu započítal průměrný bodový zisk.

Kluby se zároveň shodly na tom, že pokud některé z mužstev nebude moci z důvodu karanténních opatření nastoupit k utkání play-off, zápas musí být kontumován. Vítěz play-off postoupí přímo do extraligy, nikdo naopak nesestoupí.

Výkonný výbor bude o tomto návrhu hlasovat tento nebo příští týden. Už brzy by tak mělo být jasné, podle jakého herního modelu se soutěžní ročník 2020/2021 bude hrát. V současné chvíli platí původní model, v němž figuruje základní část, ve které se utkají týmy dvoukolově každý s každým, následná nadstavba a play-off a play down.