5. 11. 2018 | Vít Trubička

Kapitán juniorky Vaněk: Ztížili jsme tréninky, dost to pomohlo, řekl po výhře

Juniorský tým Stadionu za sebou má první domácí duel nadstavbové části. Ten se mladým kališníkům navíc povedl velmi dobře. Třemi góly v druhé třetině zaskočili Sokolov a pojistili vítězství. Po celé utkání dělali vše pro to, aby se jim povedlo získat první tři body. Svým výkonem pomohl k triumfu i kapitán Martin Vaněk, jenž zužitkoval jednu z přesilovek. „Za ten gól jsem rád, zvlášť v takovémto utkání. Nejsem totiž příliš častý střelec,“ řekl ke svému zásahu hokejista s céčkem na dresu.

První domácí zápas nadstavby jste zvládli vítězně. Jaké jsou pocity?
Nad Sokolovem jsme chtěli hodně vyhrát. Kvůli nadstavbě jsme změnili i tréninky, neboť jsme počítali s tím, že proti nám budou nastupovat těžší soupeři. Ztížili jsme si jejich náročnost. A je to jen dobře, strašně nám to pomohlo. Jsem šťastný, že jsme vyhráli.

Utkání ve váš prospěch rozhodla druhá třetina. Co se vám během ní nejvíce vydařilo?
Řekl bych, že přesilovky. V kabině jsme si řekli, že je máme hrát lépe. Dvakrát jsme je dokázali využít, takže se zadařilo a hodně nám to k výhře pomohlo.

Vám samotnému se povedlo právě jednu přesilovku využít. Měl jste asi velkou radost, že?
Jsem za ten gól nesmírně rád, nejsem totiž zrovna častý střelec a to, že se mi povedlo skórovat v takovémto zápase, mě velmi potěšilo.

V závěru zápasu si Sokolov vytvořil tlak, dokonce se mu povedlo snížit. Nerozhodilo vás to trochu?
Byl to trochu nezvyk. My jsme úplně přestali hrát. Bylo to trochu špatné a soupeř díky tomu získal sebedůvěru na puku. Na druhou stranu nás to ale vyburcovalo k tomu, abychom začali znovu makat, protože do začátku třetí třetiny jsme vstoupili hodně špatně.

Základní část jste zakončili na druhém místě, čímž se juniorské kategorii po několika letech povedlo postoupit do bojů o extraligu. Jak bys její průběh z pozice kapitána zhodnotil?
Byla určitě úspěšná. Ovšem nenastupovali proti nám tak těžcí soupeři. Největší rivalita během této fáze byla mezi námi, Děčínem a Ústím, ale zvládli jsme to a skončili na druhém místě.

Co očekáváte od této fáze soutěže? Jaké jste si stanovili cíle?
Chtěli bychom skončit co nejvýš, jít do každého zápasu naplno a co nejméně jich ztrácet. Nesmíme se bát žádných soupeřů, ať je to Ústí, ať je to Hvězda, prostě nikoho.