10. 12. 2019 | Martina Kramerová

Kapitán Voženílek po základní části: Začátek byl všelijaký, pak si to sedlo

Sezonu začínal s áčkem na dresu, kvůli zranění Aleše Pavlase však povýšil. A jako kapitán dovedl Stadion na třetí příčku tabulky. Navíc týmu pomohl i velkou porcí branek a nahrávek. Jaké podle Daniela Voženílka byla základní část? „Začátek byl všelijaký, ale pak si to sedlo. Plnili jsme systém a dávali do hry věci, které jsme potřebovali k vítězství. Bojovnost, obětavost a tak dál,“ hodnotil nejproduktivnější útočník Litoměřic.

Chance liga za sebou má základní část. Jak bys celých třicet kol zhodnotil z pohledu Stadionu?

Myslím, že začátek byl všelijaký. Chvíli to trvalo, než si všechno sedlo. Pak jsme udělali šňůru dobrých zápasů, začali plnit systém a dávali do hry základní věci, které jsme potřebovali k vítězství. Bojovnost, obětavost a tak dál. A docela se nám dařilo.

13+21
Tolik gólů a nahrávek zaznamenal Daniel Voženílek v základní části a stal se vedle Žálčíka nejproduktivnějším hráčem Chance ligy.

Na začátku jste mluvili o jasném cíli – dostat se do osmičky pro play-off. Nakonec z toho je třetí místo. Dá se říct, že jste předčili očekávání?

Řekli jsme si, že chceme jít do play-off, ale na začátku to nebylo ono. Nevěděli jsme, jaká je opravdová síla týmu. Určitě je pozitivní, že jsme skončili třetí. Ale byly i některé zápasy, které jsme mohli urvat a být na tom ještě lépe.

Co Stadion v průběhu základní části z herního pohledu nejvíc zdobilo? Díky čemu jste dokázali urvat i zdánlivě ztracené bitvy?

Myslím, že máme dobrý tým. Máme tu hodně mladých šikovných kluků, kteří jsou dovednostně na vysoké úrovni. Dokázali jsme i díky tomu soupeře přehrávat, a to pak rozhodovalo zápasy. Nechyběla nám ani bojovnost a obětavost, což bylo také hodně důležité.

Měli jste během uplynulých třiceti kol nějaké hluché období? Takové, kdy vám to nešlo výsledkově ani herně a museli jste to vyloženě zlomit?

Podle mě to byl začátek sezony, než si všechno sedlo. A potom období po reprezentační pauze, kdy je to vždycky složitější, protože někteří kluci pořád hrajou a nemají žádný odpočinek. Nešlo nám to herně ani výsledkově a chvíli trvalo, než se všechno vrátilo do zajetých kolejí.

Kapitánské céčko? Na začátku jsem se rozkoukával

Mohl bys vybrat pár momentů, které byly pro tým v této fázi soutěže stěžejní nebo nezapomenutelné?

Nevím, jestli se dá říct, že to bylo nezapomenutelné, ale výborný zápas jsme odehráli v Budějovicích, kde jsme Motor přejeli 6:2. A doteď jsme jediný tým, co Budějky porazil. Skvělé byly také vítězné zápasy doma, kdy nás přišlo podpořit hodně fanoušků, kteří vytvořili super atmosféru a hnali nás dopředu.

Už brzy vás čekají souboje mezi osmi nejlepšími celky tabulky. Která utkání podle tebe budou s ohledem na předchozí střetnutí nejtěžší?

Řekl bych, že síla těch týmů odpovídá pořadí v tabulce. Nejsilnější budou Motor, Přerov, Chomutov, Vsetín. A pak to jde postupně dolů. Ale každý z těch týmů má určitou sílu a dokáže být na ledě hodně nepříjemný. My uděláme všechno pro to, aby se nám proti nim co nejvíc dařilo bez ohledu na to, s kým zrovna budeme hrát.

Kvůli zranění Aleše Pavlase jsi mužstvo vedl takřka do všech zápasů jako kapitán. Jak moc se s touto funkcí změnila tvoje role v týmu?

Ze začátku jsem byl spíš takový pozorovatel. Rozkoukával jsem se. Když pak bylo potřeba, snažil jsem se něco říct. Ale naštěstí jsme byli většinou v takové fázi, že nebylo nutné do toho zasahovat. Za to jsem rád. A těší mě, že jsme to takhle zvládli.

Před startem nadstavby je naplánováno delší zápasové volno. Jaký vás čeká program?

Po zápase se Vsetínem máme tři dny volno. Potom začneme zase trénovat a připravovat se na další část soutěže. Někteří hráči jedou na přípravný kemp před mistrovstvím světa juniorů, takže uvidíme, kolik nás tady bude a jak se doplní kádr.

První cíl jste si splnili, teď přijde na řadu další. Co bude potřeba vylepšit a na čem musíte zapracovat?

Uvidíme, jak budou vypadat zápasy s těmi těžšími soupeři. Ale většinou je to o nastavení v hlavě. Nesmíme nikoho podcenit nebo nastoupit nekoncentrovaní. Musíme se opravdu plně soustředit na hru a plnit pokyny trenérů. Určitě musíme zapracovat na tom, abychom nebyli tak často vylučovaní, protože v základní části těch trestných minut bylo z naší strany opravdu hodně. A doufáme, že se nám pak bude dařit.