21. 4. 2018 | Vít Trubička

Kališníci ve světě: Dominik Müller

Dalším, původně litoměřickým hráčem, momentálně působícím v zahraničí je Dominik Müller. Ten se naposledy v kališnickém dresu ukázal v jednom zápase v sezóně 2013/14 a to za A tým. Přes rakouský Feldkirch a švédský Tranås se ocitl někdejší mládežnický reprezentant v třetí německé lize. První angažmá našel v hlavním městě, tuto sezónu však odehrál v Selbu na česko-německém pomezí. S tamějšími Vlky prošel do semifinále play-off poté, co se z mistrovské skupiny probojovali dále ze třetího místa, v osmifinále zdolali Duisburg 3:0 na zápasy a ve čtvrtfinále Lipsko 3:1. Nad Vlčí síly tak byl až v semifinále Deggendorfer.

Sám Dominik zažil v dresu Selbu jistě mimořádně bodově úspěšnou sezónu. V základní části nastoupil za Vlky k 46 soutěžním utkáním. V nich devětkrát gólově skóroval, ovšem jeho bilance asistencí se zastavila na poněkud vyšším čísle. Gólových nahrávek si připsal 32. V play-off zasáhl do jedenácti zápasů s bilancí jednoho gólu. Za Selb navíc bude nastupovat i v sezóně následující, včera podepsal pětadvacetiletý útočník prodloužení smlouvy do konce sezóny 2018/2019.

Autor titulní fotografie: Jan Beneš (hcsparta.cz)