7. 10. 2016 | Vojtěch Martinek

Kališníci uzavřou první čtvrtinu základní části na ledě Kadaně

Včerejší nájezdová výhra Slavie nad Přerovem poslala Stadion zpět mezi poslední čtyři celky tabulky, v sobotu ale budou mít svěřenci trenérské dvojice Říha-Tvrzník ideální příležitost se z dolních pater tabulky vyprostit znovu. Čeká je totiž střet s kadaňskými Trhači, které středeční těsná porážka v Mostě odsoudila na poslední místo prvoligové tabulky. Zvládnou Litoměřice střet s čtrnáctým týmem soutěže a uzavřou tak první čtvrtinu základní části výhrou? Úvodní buly je na programu v 17:00.

SK Trhači Kadaň- HC Stadion Litoměřice

ubráněná oslabení
využití přesilovek
13,73%%

Trhači na výhru čekají již pět kol, poslední přineslo porážku s Mostem

Posledních 5 kol z pohledu Kadaň

• Most - Kadaň 3:2
  • Kadaň - Třebíč 3:4
  • Jihlava - Kadaň 4:2
  • Kadaň - Slavia 2:3pp.
  • Kladno - Kadaň 3:2

Po tragickém výkonu v letní přípravě, ve které kadaňští šli od porážky k porážce, se po prvních třech kolech letošního ročníku zdálo, že se hráči nově pokřtěných „Trhačů“ konečně sehráli. V prvním venkovním zápase sice padli na ledě Ústí nad Labem 3:9, v prvních dvou střetech na domácí půdě si ale na své konto připsali cenné skalpy Frýdku-Místku a Přerova.

Z dalších devíti utkání si ale kadaňští hokejisté na své konto připsali pouze čtyři body -- tři za výhru proti trápícímu se Havířovu, ten poslední po velmi bojovném výkonu proti pražské Slavii. Ze zbylých sedmi zápasů pak svěřenci trenéra Jaroslava Becka nedokázali vyrazit ani jediný bod.

Ve středu se Trhači představili na ledě Mostu. V souboji dvou nejhorších klubů druhé nejvyšší české hokejové soutěže otevřel skóre v sedmé minutě domácí veterán Tomáš Divíšek, na začátku druhé dvacetiminutovky pak za záda Štěpána Lukeše poslal další kotouč Tomáš Rod. V pětadvacáté minutě už to bylo 3:0, tentokrát se trefil Bohumil Slavíček. Hosté se na odpověď zmohli až o dvě minuty později, kdy svůj první gól v letošní sezóně vstřelil Jakub Trefný. Kadaňští pak minut před koncem zásluhou Ondřeje Beránka seřízli mostecké vedení na jedinou branku, na další akce už ale čas nezbýval. Tři body si do tabulky připsal Most a odsoudil tak Kadaň k nucenému pobytu na poslední příčce WSM Ligy.

Tahouny posledního týmu soutěže jsou Kůs s Hejcmanem

V čele kanadského bodování severočeského celku je šestadvacetiletý Jaroslav Kůs, který má ve své šesté sezóně v barvách Kadaně zatím na kontě čtrnáct bodů za tři branky a jedenáct asistencí. Dvoubodový odstup si od něj drží Darek Hejcman (2+8), o pět bodů méně pak má nejlepší střelec týmu Jakub Chrpa (5+2) a nejproduktivnější bek Jakub Trefný (1+6), který je zároveň s šestnácti trestnými minutami nejvylučovanějším hráčem Trhačů. O toto klubové prvenství se ale dělí s Jaroslavem Kůsem.

Kadaňští mají k dispozici hned čtyři gólmany, přičemž ani jeden z nich zatím nemá úspěšnost vyšší než 90,00%. Nejvytěžovanějším strážcem svatyně Trhačů je v letošním ročníku Tomáš Král (úsp. 89,30%), který má na kontě hned sedm startů. Čtyřikrát se do branky Kadaně postavil Jan Strmeň (86,40%), dvakrát Štěpán Lukeš (80,50%) a jednou žlutočernou klec hájil Tadeáš Dvořák (75,00%).

Sestava Kadaně v posledním zápase: Lukeš – Trefný, Černý, Szathmáry, Tejnor, Havel, Šimek, Blaha – Hlava, Kůs, Šťovíček – O. Beránek, Zadražil, Vaněk – Osmík, Vrána, Kohout – Ringler, Wágner, Chrpa.