29. 9. 2018 | Vít Trubička

Juniorský střelec hattricku Damašek: Jsem rád, že jsem zpátky doma

Proti Mělníku měl svou obnovenou premiéru v kališnickém dresu útočník Ondřej Damašek. Hned první start po návratu z Litvínova mu v juniorském týmu Stadionu vyšel na výbornou. Zvládl totiž do sítě celku z města na soutoku Labe a Vltavy vstřelit hattrick, čímž se výrazně podílel na celkové výhře juniorů 6:2.

První zápas po návratu do Litoměřic a hned hattrick. Jaký je to pocit?
Jsem rád, že jsem zpátky doma. Ke vstřelení hattricku mi kluci dosti pomohli.

Jak vám sedla spolupráce se Zdeňkem Fábrym a Janem Smolou? Bodově jste byli velmi aktivní.
Kluky znám už docela dlouho, hráli jsme spolu už před mým odchodem. Trenér nás teď dal opět dohromady a chtěl po nás, abychom zejména dělali body.

Jako tým máte za sebou další vysokou výhru. Nevyšel jen zápas s Ústím. Čím to, že se vám v úvodu sezónu daří?
Tak určitě, máme dobrého trenéra a kvalitní tréninky. Je to také dost o individuální přípravě každého hráče. Všichni kluci berou přípravu na zápasy dost zodpovědně.

V první třetině jste hledali na Mělník recept, proto také skončila vyrovnaným výsledkem. Co posléze zafungovalo k obratu?
První třetina se z naší strany nepovedla, nedokázali jsme si přesně nahrát, ani nic podobného. Naštěstí nám tam spadl jeden gól. Po jejím skončení jsme si v kabině řekli, že to musíme zlepšit, což se také vydařilo.