8. 12. 2019 | Filip Hulín, Vít Trubička

Junior Domin po úspěšném víkendu: Jsme spokojeni se šesti body

Juniorům se tento víkend vydařil. Nejprve v pátek dokázali vyhrát v Mostě, na což navázali v neděli na domácím ledě proti Klášterci nad Ohří. Základ vítězství položili kališníci ve druhé třetině, kdy dokázali pětkrát skórovat. Čtvrtý gól Stadionu obstaral obránce Tomáš Domin. ,,Je pozitivní, že jsme vyhráli, potřebujeme body, protože se nám budou hodit, abychom dále pokračovali v nadstavbě,“ zhodnotil utkání osmnáctiletý obránce.

Nedělní výhra nad Kláštercem, v součtu s pátečním Mostem druhá v řadě. Jak zhodnotit obě utkání?

Je pozitivní, že jsme vyhráli, potřebujeme body, protože se nám budou hodit, abychom dále pokračovali v nadstavbě. S šestibodovým ziskem jsme spokojení.

Před dvěma týdny jste nezískali ani bod. Tento víkend bodů šest. Změnil se nějak váš přístup?

Junioři dokázali porazit Klášterec a posunout se na druhou příčku tabulky nadstavbové skupiny

Měli jsme týden odpočinku, abychom se dobře připravili na tyhle dva důležité zápasy, takže jsme čtrnáct dní poctivě trénovali, což bylo vidět.

V zápase proti Klášterci jste využili pět početních výhod, navíc jste dost často hosty tlačili ve vlastním oslabení. Čím to, že se vám tyhle fáze zápasu dařily?

V přesilových hrách se nám daří, byli jsme namotivovaní, koncentrovaní, chtěli jsme vyhrát, a to nás hnalo vpřed, proto jsme zvítězili na plné čáře.

Tolik střel vyslali kališníci v pátečním utkání na branku Mostu.

Co bylo klíčovým aspektem druhé třetiny. Právě v ní jste prakticky rozhodli zápas pěti góly?

V první třetině jsme měli dost šancí, kdy se nám je ale nepovedlo proměňovat. Ve druhé třetině jsme ale začali dávat góly a utkání rozhodli.

V jistých částech zápasu vás podržel brankář. Je důležité mít takovou oporu vzadu?

Stoprocentně. Ondřej Skokan nás drží ve všech zápasech a jsme rádi, že se na něj můžeme spolehnout.

Čeká vás speciální trénink zvlášť pro obránce a zvlášť pro útočníky. Jaký je jeho přínos?

Více se soustředíme na atypické situace jak pro útočníky, tak pro obránce. Myslím si, že to je znát a je to pro nás přínosné.

Autorka fotografií: Juliana Zash