15. 12. 2013 | Alexandr Stys

"Jsem rád, že mi to tam dneska spadlo," řekl po utkání dvougólový střelec Vít Budínský

Přišel na měsíční hostování z Ústí nad Labem, kde se mu nedařilo. V Litoměřicích však Vít Budínský již nasbíral devět bodů v patnácti utkáních. Naposledy proti Rebelům z Havlíčkova Brodu se litoměřický útočník prosadil hned dvakrát a navíc přidal jednu asistencí. Zajímavosti je, že Budínský ze svých šesti branek za Stadion vstřelil Rebelům hned čtyři. Momentálně se řadí mezi tahouny Stadionu a doufá, že jeho střelecká forma bude pokračovat. Po utkání s Rebely zhodnotil zápas a také to, jak se mu v Litoměřicích daří.

Očekávali jste těžší zápas? Soupeř je v tabulce nad námi.

Čekali jsme určitě o něco těžší utkání. Rebelové jsou na čtvrtém místě a ten tým je hodně kvalitní. My jsme se na ně připravili a do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Je škoda, že v té první třetině jsme nedali více gólů. Nakonec to skončilo šťastně pro nás, takže jsme spokojení.

Jaké máš pocity z působení v Litoměřicích? Daří se ti tady.

Pocity mám dobré, dál jsem nějaké góly. Samozřejmě jich mohlo být. Teď jsem měl několika zápasovou šňůru bez bodů, takže jsem rád, že jsem to dneska konečně prolomil. Doufám, že to teď bude pokračovat a budu sbírat body.

Tobě prodloužili hostování z Ústí nad Labem. Jsi rád, že jsi tu zůstal?

Jsem rád, že jsem tu zůstal. Je lepší být na pátém než na desátém místě. Je tu dobrá parta a jsem tu spokojený.

Když jsi sem přišel, znal jsi někoho krom Miloslava Čermáka, s kterým jsi hrál za Slovan?

Krom Míly Čermáka pak také Martina Nováka, s kterým jsem chodil do deváté třídy v Ústí. Další kluky jsem znal také, hráli jsme proti sobě. Poté k nám přestoupil Martin Koudelka, s kterým jsem strávil také dost času. Takže máme tady dobrý tým.

Teď je na programu zápas v Třebíči. Soupeř je těsně za vámi, takže budete hrát teoreticky o šest bodů

Chceme si udržet páté místo a zůstat tam přes svátky. V Třebíči chceme určitě bodovat. Doma jsme je porazili, u nich jsem teda nehrál, takže nevím, jak to hrají doma. U nás hráli střední pásmo, takže uvidíme, s čím nás překvapí venku.

Když jsi přišel do Litoměřic, nevěděl jsi, s kým budeš hrát v útoku. Trenéři stále točí sestavu, s kým se ale tobě hraje nejlépe?

Já to nějak příliš neřeším. Když jsem sem přišel tak mě dali do útoku k Martinu Novákovi a Jardovi Haškovi. Myslím, že jsme hráli dobře a jen nám to tam nepadalo, chybělo nám tam nějaké to štěstíčko, jak se říká. Dnes to trenéři roztrhli, náš útok dál gól jejich také takže to bylo ku prospěchu. Za dva týdny můžeme hrát zase spolu, to je na trenérech a já osobně to nějak neřeším, s kým hraju.

Dnes pouze jedno vyloučení na domácí straně. Soustředili jste se na to, abyste zbytečně nefaulovali nebo to vyplynulo ze hry, že nebylo nutno faulovat?

Rozhodčí do toho dnes příliš nezasahovali, což bylo dobré a snažili jsme se nefaulovat. Před každým zápasem si říkáme, že musíme hrát co nejvíce v pěti. Někdy to pískají více, někdy méně. Nám se dneska hrálo dobře, a myslím si, že to byl hezký hokej.

Viděl jsi jak padla naše čtvrtá branka, kdy se tam hráči strkali v brankovišti a nakonec z toho padl gól?

Byl jsem zrovna na střídačce, viděl jsem, že náš hráč tam střílel a byl tam tlak do brány. Jak se tam kotouč odrážel to už nevím, to jsem nemohl vidět. Rozhodčí však branku uznal, já to neviděl, takže to nemůžu nějak komentovat.

Úvodní foto ze zdroje www.hcrebel.cz