30. 10. 2015 | Petra Pilbauerová

Jiří Vašíček: Kvalitu týmu je potřeba ukázat

Pardubický rodák Jiří Vašíček je jednou z nejnovějších posil litoměřického Áčka. Na hostování jej sem poslal Mountfield HK, ve kterém působí od minulé sezony, ale cenné zkušenosti získal i v jiných extraligových klubech. Kromě mateřských Pardubic oblékl například i dres pražské Slavie. Během utkání proti Šumperku využil nekryté brány a pro domácí tým získal branku, která definitivně potvrdila vítězství Stadionu.

Jak hodnotíte utkání se Šumperkem?

Bylo pro nás povinností tento zápas vyhrát. Nutně jsme potřebovali body. Bohužel jsme si to ale sami zkomplikovali a nakonec z toho nebylo lehké vítězství.

První třetina pro vás vypadala velmi slibně..

Tohle je přesně náš styl hry. Prvních deset minut utkání jsme v podstatě hráli na jednu bránu. Podobně tomu bylo i na minulém zápasu proti Ústí nad Labem. Ze začátku hrajeme dobře a pak se podřídíme tempu soupeře a začneme dělat zbytečné chyby. Se Šumperkem jsme to ale do vítězného konce dotáhli.

Dařilo se překvapivě i během přesilových her. Nebylo jich sice příliš, ale díky nim padly dvě branky..

Kluci to měli dobře nacvičené. Přesilovky jsou rozhodující momenty zápasu a je dobře, že tým svého tréninku využil.

Vyhovuje Vám takový typ hokeje, kdy soupeř body nutně potřebuje a musí o ně bojovat?

My na tom jsme velmi podobně. Také musíme bojovat o každý bod. Na místě, kde se v tabulce právě nacházíme, určitě zůstávat nechceme. Myslím si, že bychom mohli vítězství proti Šumperku využít jako takový odrazový můstek. Zbývá nám poslední kolo před pauzou a bylo by dobré i ten poslední zápas vyhrát.

Jak jste reagoval na to, že budete hostovat v první lize? Konkrétně tedy v Litoměřicích.

S tím jde ruku v ruce jedna nepříjemnost, kdy dopředu nevím, jaký bude můj program a kde budu hrát. Bohužel se s tím musím srovnat a přistupovat k tomu profesionálně.

V naší velmi mladé obraně jste vítanou posilou..

Jsem rád, že tu mohu pomoct a snad moje přítomnost přináší týmu užitek. Na druhou stranu se ale netajím s tím, že chci hrát extraligu.

Mezi extraligou a WSM ligou je pravděpodobně značný rozdíl?

Upřímně řečeno někteří z kluků jsou po rychlostní stránce na úrovni extraligy. Chybí tu ale systém a dochází k ještě takovým školáckým chybám. Kluci jsou dost mladí a jde jen o to dostat to pod kůži.

Dalo by se říct, že se obě ligy poměrně prolínají. Snad v každém týmu první ligy bychom mohli nalézt nějakou extraligovou posilu..

Hráči z extraligy přinášejí prvoligovým týmům cenné zkušenosti. Mohli jsme si toho všimnout během zápasu v Českých Budějovicích. Motor má velmi sehraný tým. U nás je kvalita také, musíme ji jen ukázat.