3. 4. 2018 | Vít Trubička

Jak dopadl Kalich Cup pátých tříd?

Bezprostředně po skončení Kalich Cupu pro mladší dorostence se do Litoměřic sjelo sedm týmů 5. tříd. Kromě domácího Stadionu se zde představily týmy Lausanne, Zlína, výběr Dolních Rakous, Crimmitschau (Západní Sasko), Chomutov, Přerov a pozdější vítěz Havlíčkův Brod. Celý velikonoční víkend byl tedy nabitý utkáními od samých rán po pozdní večery.

Průběh turnaje

Turnaj v sobotu začal zápasy v kvalifikačních skupinách. Celkem bylo k vidění deset zápasů, pět v každé z těchto skupin. O postup do semifinále bojovaly ve skupině A týmy Litoměřic, Lausanne, Zlína a výběr z Dolních Rakous. Ve skupině B se o první dvě místa porvaly celky z Chomutova, Crimmitschau, Přerova a Havlíčkova Brodu. Díky stejné porci zápasů v kratším čase byly třetiny v tomto turnaji pouze desetiminutové.

Sobotní výsledky:
Litoměřice – Lausanne 3:1
Litoměřice – Zlín 0:7
Litoměřice – Niederösterreich 2:3
Lausanne – Zlín 1:8
Lausanne – Niederösterreich 0:8
Chomutov – Crimmitschau 0:4
Chomutov – Havlíčkův Brod 0:5
Přerov – Crimmitschau 1:2
Přerov – Havlíčkův Brod 4:4
Crimmitschau – Havlíčkův Brod 2:2

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Nedělní ráno ještě přineslo dohrávku zbylých skupinových zápasů. Krátce po nich začaly semifinálové boje, případně boje o páté až osmé místo. Opět byly obě skupiny hrány stejným stylem. Vítězové z úvodních zápasů hráli proti sobě o vyšší příčku. Opět také byl zcela napínavý a dramatický finálový souboj mezi Havlíčkovým Brodem a německým Crimmitschau. Přestože saský celek vedl ještě v druhé třetině 2:0, podařilo se Havlíčkobrodským vyrovnat, navíc strhnout vedení na svou stranu. Po velmi tuhém boji zvítězil tým z Vysočiny 4:3. Díky tomu mohl oslavovat výhru v celém turnaji. Medaile všem celkům předávali Bohumil Klepetko, hlavní organizátor turnaje, a Martin Škoula, vítěz Stanley Cupu z roku 2001, dlouholetý hráč v NHL a v reprezentaci.

Nedělní výsledky

Skupinová fáze
Zlín – Niederösterreich 1:8
Chomutov – Přerov 5:2

O 5. – 8. místo
Chomutov – Lausanne 8:0
Litoměřice – Přerov 2:3

O 7. místo
Lausanne – Litoměřice 0:4

O 5. místo
Chomutov – Přerov 1:2

Semifinále
Zlín – Havlíčkův Brod 0:5
Crimmitschau – Niederösterreich 3:0

O 3. místo
Zlín – Niederösterreich 3:2

Finále
Havlíčkův Brod – Crimmitschau 4:3

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Tento turnaj byl určitě prospěšný pro všechny týmy. Zase jsme poznali nové kluby, nové oddíly, proti kterým jsme během sezóny nikdy nehráli. Určitě je fajn srovnání se třemi zahraničními týmy, po jednom z Rakouska, Švýcarska a Německa. Sehrát tolik zajímavých zápasů ve dvou dnech musí být pro hráče, rodiče i trenéry zajímavou zkušeností. Říká Vladimír Domin, šéftrenér litoměřické mládeže a spolu s Martinem Škoulou také trenér páté třídy Stadionu.

Za oba turnaje je jistě na místě speciální poděkování hlavnímu organizátorovi obou Kalich Cupů Bohumilu Klepetkovi. Již počtvrté se mu podařilo sehnat na turnaj do Kalich Areny mnoho zajímavých celků z České republiky i ze zahraničí a připravit jim perfektní zázemí, které si trenéři z jednotlivých družstev chválili.

Celkové pořadí turnaje

1. BK Havlíčkův Brod