26. 9. 2020 | Martina Kramerová

Gólový bek Kubíček: Za stavu 1:2 jsme si řekli, že prostě vyhrajeme

Zkraje závěrečného dějství během přesilové hry napřáhl z vrcholu levého kruhu a nekompromisní dělovkou zařídil pro Stadion vyrovnání. Obránce Šimon Kubíček tak zaznamenal premiérovou soutěžní trefu v litoměřickém dresu, která navíc měla cenu zlata. Kališníci totiž následně dokázali zcela otočit vývoj skóre a přetlačit Kladno v prodloužení. Velkou zásluhu na tom měl i mladý bek, který si zápas celkově hodně pochvaloval. „První a třetí třetinu jsme hráli naši hru. Jsme moc rádi, že jsme tak náročný zápas zvládli,“ řekl talentovaný zadák.

Třetí domácí zápas a třetí výhra. Navíc proti silnému Kladnu. Jak ti to zní?

Zní to super. Jsme moc rádi, že jsme tak náročný zápas zvládli. Potom, co jsme těsně prohráli v Ústí, jsme to zase chtěli urvat, a to se nám povedlo. Takže paráda.

Jak bys utkání s jedním z favoritů Chance ligy zhodnotil? Co vzájemnou bitvu rozhodlo?

Myslím, že jsme odehráli dobrou první třetinu. Drželi jsme se dobře na puku a měli hodně šancí. Ve druhé části už to bylo horší. Trochu jsme přestali hrát naši hru, udělali nějaké fauly a nebylo to ono. Ve třetí části jsme prohrávali a řekli si, že chceme hrát zase to, co v první třetině, a že zápas prostě vyhrajeme. Herně se nám zase začalo víc dařit, vyrovnali jsme a v prodloužení zvítězili.

Vyrovnávací branka padla po tvé střele a znamenala vyrovnání. Jak moc důležitá byla pro další průběh hry a psychiku týmu?

Určitě to byl hodně důležitý moment. Dostali jsme výhodu přesilovky a zvládli ji využít. Gól přišel v pravou chvíli, nakopl nás do zbytku utkání a celkově nám hodně pomohl. Jak po herní, tak po psychické stránce.

Stejně jako v předchozích zápasech jste zapsali spoustu vyloučení. Čím to, že se tuhle nelichotivou statistiku stále nedaří vylepšit?

Těžko říct. Říkáme si to po každém zápase a snažíme se na tom pracovat, abychom tak často nefaulovali. Ale tentokrát těch vyloučení bylo zase hodně. Většina trestů byla zbytečná. Takových vyloučení se musíme vyvarovat. Tentokrát nás soupeř potrestal jenom jednou, ale jindy na to můžeme doplatit. Proto na tom musíme dál pracovat a počet vyloučení snížit.

Závěr jste museli právě kvůli trestům zvládnout bez dvou vyloučených beků, zkušených hráčů Patrika Marcela a Jana Výtiska. Pro obranné řady to asi bylo hodně náročné, že?

Příjemné to rozhodně nebylo, protože jsme museli odehrát náročný závěr v pěti obráncích. Patrik Marcel i Honza Výtisk jsou navíc velmi zkušení hráči, kteří na ledě budí respekt, takže nám chyběli. Naštěstí se nám to povedlo i bez nich uhrát.

Ze hry navíc ještě předtím nuceně odstoupil kvůli zranění Martin Procházka. A najednou jste hráli jen s deseti útočníky…

Určitě nás to poznamenalo, protože Martin Procházka je výborný útočník a v ofenzivě nám chyběl. Doufáme, že jeho zranění nebude tak vážné. To, že jsme hráli v okleštěné sestavě, nás sice stálo hodně sil, ale díky vítězství se z toho rychle oklepeme.

Duel okořenila boxerská vložka v podání Patrika Marcela a Ondřeje Mikliše. Jak takové momenty vnímáš?

Musím přiznat, že mně osobně se ta bitka moc líbila a namotivovala mě do dalšího průběhu zápasu. K hokeji takové momenty patří. A obzvlášť v takhle vypjatých zápasech. Ale musím Patrikovi poradit ještě nějaké další fígle, aby příště vyhrál s větším přehledem.

V dresu Rytířů naskočil hvězdný Tomáš Plekanec, na lavičku se postavil Jaromír Jágr. Byl pro tebe zápas s Kladnem z toho důvodu speciální?

Určitě ano. Bylo super si moct zahrát proti Tomáši Plekancovi. Je vidět, že je to pořád skvělý hráč. Museli jsme si na něj dávat pozor a hodně ho hlídat. Jaromír Jágr to řídil jen ze střídačky, je škoda, že taky nehrál. Zážitek by byl ještě větší. Ale my se snažíme nekoukat na to, kdo proti nám hraje, ať je to sebevětší hvězda. Na ledě na takové hráče musíme koukat jako na každého jiného, abychom z nich neměli zbytečně velký respekt.

Z Kalich Areny jste si prozatím vytvořili nedobytnou pevnost. Nikdo vás doma ještě neporazil. V čem tkví úspěch na domácím ledě?

Nevím, jestli bych to nazval nedobytnou pevností, ale je fakt, že se nám doma daří. Doufám, že v tom budeme pokračovat. Ale snad začneme vozit také více bodů z venku.

Z ochozů byla opět slyšet fantastická podpora od litoměřických fanoušků. Co říkáš na atmosféru, která duel provázela?

Fanoušci byli vynikající. Celou dobu nás podporovali, tleskali nám fandili a vytvořili parádní atmosféru. My jim za to moc děkujeme. Byli pro nás jedním z hnacích motorů k cestě za výhrou. Snad budou na zápasy chodit i dál a dál nás takhle skvěle povzbuzovat.

Ve středu vás čeká další soupeř. Na domácím ledě přivítáte Vsetín. Co z uplynulého zápasu přenést do toho dalšího? A co naopak ne?

Konečně jsme na ledě předváděli to, co chceme. A to hlavně v první a třetí třetině. Hráli jsme jednoduše, vytvářeli si šance a proměňovali je. Od toho se můžeme odpíchnout do dalších zápasů. Doufám, že tak budeme hrát i proti Vsetínu. Musíme se naopak vyhnout častým vyloučením a zbytečným chybám a snažit se hrát naši hru celých šedesát minut.