23. 8. 2019 | Filip Hulín

Dvougólový střelec Kangas: Jsem rád, že to tam konečně spadlo

Stadion si proti Chomutovu na druhý pokus dokráčel pro výhru a mohl v přípravě oslavit další triumf. Ještě větší radost než ostatní měl Kristian Kangas, který zaznamenal svou premiérovou trefu v dresu Litoměřic. K ní přidal ještě druhou a stal se nejúspěšnějším snajprem utkání. ,,Byl to hodně těžký zápas, hra měla velké tempo a rozhodlo se až ve třetí třeině,“ popsal finský útočník. Co řekl o svých trefách a jak se mu mezi kališníky líbí?

Chomutov vstoupil do druhé vzájemné bitvy lépe a po brance Svobody se dostal brzy do vedení. Netrvalo to však dlouho, když směle zaúřadoval finský nováček v dresu Litoměřic Kristian Kangas.

Ten nejprve vyrovnal skóre a následně ho svou druhou trefou zcela otočil. ,,Konečně jsem to prolomil, jsem velmi šťastný že jsem dal gól, byly to víceméně dvě střely a dva góly, ale jde hlavně o tým a o výhru,“ přiznal s úsměvem.

Oba týmy se nadále praly o každý centimetr ledu a přestože zvládli Piráti dorovnat manko, Stadion opět dvakrát udeřil. Chomutovský Llewellyn už pak jen v samotném závěru kosmeticky upravil výsledek a kališníci brali výhru 4:3.

,,Byl to hodně těžký zápas, začali jsme dobře a hra měla velké tempo, protože jsme nastoupili v mladé sestavě,“ popisoval průběh utkání finský útočník.

Duel podle něj rozhodlo závěrečné dějství a fakt, že byl Stadion na soupeře lépe připraven. ,,Řekl bych, že jsme byli více připravení než oni, proto jsme vyhráli,“ uvažoval.

Protože už proti Chomutovu hráli kališníci podruhé, protivník je v ničem nepřekvapil. ,,Byli jsme na ně připraveni. Sice jsem zatím neviděl hrát moc českých týmů a navíc jsem hrál proti Chomutovu poprvé, ale řekl bych, že nás ničím nepřekvapil,“ přiznal Kangas.

V zápase se tak zadařilo nejen jemu, ale i celému týmu. Proto si Kangas pochvaloval i spolupráci v lajně, kde nastupoval s Davidem Vitouchem a Danielem Voženílkem. ,,Nevím, jestli s nimi budu hrát i v sezóně, ale jsem rád, když s nimi hraju, jsou to výborní hráči,“ řekl pochvalně.

Dobře se už sžil i s novým prostředím. V Litoměřicích se mu zatím moc líbí. ,,Město se mi líbí, byl jsem tu na pět týdnů v létě a často jsme se procházeli, chodili do kaváren a restaurací, je to tu hezké,“ uzavřel Fin.