1. 1. 2019 | Martina Kramerová

Dvacítka na MS vyhrála. Kvasnička asistoval, Gaspar nedohrál

Poslední zápas skupiny českému národnímu týmu vyšel podle představ. Bojovnému soupeři z Dánska nedal šanci a po brankách Lauka, Nečase, Kauta a Krále zvítězil 4:0. Na triumfu se jednou asistencí podílel kališník David Kvasnička. Další litoměřický hokejista Michael Gaspar duel kvůli zranění nedohrál a do turnaje už bohužel nezasáhne. Češi si díky výhře zajistili třetí místo ve skupině a ve čtvrtfinále narazí na USA.

Start důležitého duelu se lépe povedl dánskému týmu, který hned dvakrát za sebou slušně prověřil Dostála. Nejdřív se do velké šance dostal Grundtvig. Ten vystihl českou rozehrávku a hnal se na českou branku, v rozhodující moment však selhal. Následně Röndbjerg našel výborným pasem Brinkmana, Dostál však pokus soupeře opět zlikvidoval.

Přestože v úvodních minutách hrozili zejména Dánové, skóre otevřel až český celek. V čase 08:10 Hrabík ukázal povedenou zadovku na Jakuba Lauka, který předvedl skvělý golfák a propálil Sogaarda.

O tři minuty později se skóre měnilo znovu. Při vlastní přesilovce zakončil parádní kombinaci české reprezentace prudkou ranou do sítě po asistenci Davida Kvasničky Martin Nečas. I v prostřední periodě Dánové pocítili hořkost z inkasované trefy. Chvíli před polovinou zápasu. Kondelík pobídl ke střele Martina Kauta, jenž se dělovkou z osy hřiště nemýlil.

Zkraje závěrečné třetiny duel skončil pro kališníka Michaela Gaspara, jehož soupeř zatlačil na zadní síť. Ledovou plochu opouštěl k smůle české obrany na nosítkách. Ani to národnímu týmu však nezabránilo, aby přidal čtvrtý zásah. V 58. minutě stanovil konečný výsledek Filip Král, který trefil při dánském power play prázdnou svatyni a definitivně tak zajistil vítězství i třetí místo ve skupině.