3. 12. 2019 | Filip Hulín

Druhé severočeské derby je tu! Stadion míří pod Střekov

Pouhé dvě kola zbývají do konce základní části a Litoměřičtí míří do Ústí k severočeskému derby. Kališníci si v minulém kole dokázali poradit s nebezpečnou Porubou, kterou rozdrtili 6:1 a pojistili si druhou příčku tabulky. Ústí zase hrálo na ledě Třebíče a překvapivě dokázalo zvítězit těsným rozdílem 2:1, proto se nebude jednat o lehký zápas. Dokáže Stadion porazit Slovan i podruhé?

Údaje po
28. kole

14. místo (22 bodů)
Postavení v tabulce
2. místo (57 bodů)
Skóre
Tomáš Vildumetz (5+15)
Nejproduktivnější hráč
Daniel Voženílek (13+20)
Daniel Kružík,
Petr Maršoun (oba 8 gólů)
Nejlepší střelec
Markus Korkiakoski (15 gólů)
Daniel Krejčí (0+11)
Nejproduktivnější obránce
Patrik Marcel (9+12)
Adam Brízgala (90,63 %)
David Stahl (90,12 %)
Úspěšnost brankářů
Adam Beran (92,75 %)
Jan Škorpík (93,22 %)
Třebíč – Ústí nad Labem 1:2
Poslední utkání
Litoměřice - Poruba 6:1

Chance liga pokračuje v rychlém sledu dalším zápasem, tentokrát kališníci zajíždí do nedalekého Ústí, kde sehrají partii s domácím Slovanem. Navíc se bude jednat o severočeské derby a Ústečané mají Stadionu co vracet.

Kališníci nastoupí proti týmu, jenž nezažívá dobrou sezonu, když okupuje až 14. místo tabulky. Slovanu se ale v posledních třech zápasech daří, protože dokázal získat sedm bodů a porazit Kadaň a Třebíč.

První letošní bitva na ledě Stadionu byla ve znamení domácích, kteří dokázali zvítězit poměrem 6:3. Základem k vítězství byla dobrá první třetina, ve které odskočili na rozdíl dvou branek a utkání kontrolovali až do konce.

3.2.2018
V tento den naposledy Stadion ztratil body s Ústím.

Největší útočnou hrozbu Slovanu představuje Tomáš Vildumetz, jenž posbíral již dvacet bodů za pět branek a patnáct nahrávek. Sedmnáct bodů má na svém kontě Daniel Kružík, o dva body méně Petr Maršoun. Nejproduktivnějším obráncem Ústí je Daniel Krejčí, který je s jedenácti asistencemi i nejlepším nahrávačem týmu. Sedmnáctkrát se do branky Slovanu postavil Adam Brízgala, ústecký brankář zaznamenal úspěšnost téměř 91 %.

Kališníci zatím zažívají skvělou sezonu, když se nachází na druhém místě tabulky a dýchá jim na záda pouze Přerov. Skvělou sezonu prožívá Daniel Voženílek, jenž zaznamenal 33 bodů, což ho řadí na druhé místo produktivity celé soutěže. V posledních zápasech se daří i Markusi Korkiakoskimu, finský forvard dokázal v minulém zápase vstřelit hned čtyři branky, což ho vyšvihlo už na druhé místo týmové produktivity. Mezi obránci má nejvíce bodů Patrik Marcel, který vstřelil již devět branek, tedy nejvíce mezi všemi obránci v lize.

Severočeské derby na zimním stadionu v Ústí nad Labem začíná ve středu úderem osmnácté hodiny. Živý přenos bude k dispozici na HokejkaTV, textový pak na onlajny.com.