4. 11. 2018 | Vít Trubička

Dorostenecký střelec Hrzán: Cíle jsou jednoduché, chceme postoupit

Litoměřický dorostenecký tým má za sebou domácí vstup do nadstavbové fáze Regionální ligy dorostu. Do Kalich Areny přijel soupeř z vrcholu tabulky - Most. Byť mladí kališníci vstoupili do utkání velmi dobře, po první třetině vedli 2:0, soupeř nakonec otočil a vyhrál 5:2. Jedním ze dvou střelců na straně mladých kališníků byl Kryštof Hrzán. „Nevyšla nám druhá třetina. Chyběl hlad po gólech. To musíme zlepšit," hodnotil útočník.

Do utkání s Mostem se vám podařilo vstoupit dobře, přesto jste nakonec skončili bez bodu. Čím to?
Úplně nám nevyšla druhá třetina, špatně jsme bruslili. Myslím si, že na naší straně nebyla vidět chuť zvítězit. To musíme do příště zlepšit.

Mohly vás rozhodit tři rychlé góly soupeře v druhé třetině?
Určitě. Po první třetině jsme nečekali z mostecké strany takový nápor. Ale dostavil se a my museli začít bojovat. Bohužel to nevyšlo.

Přitom jste měli docela velké množství přesilove. Proč se podle vás podařilo využít jen jednu?
Podle mě nám chyběl hlad po gólu. Sice jsme Most tlačili, šancí jsme měli nespočet, ale chyběla nám přesná koncovka.

Před začátkem nadstavbové fáze se vám trochu proměnil kádr. Někteří hráči odešli do extraligového Litvínova, vaše barvy pak začaly hájit nové tváře. Mělo to na ledě velký vliv?
Vliv to mělo, ale spíše pozitivní. Pro nás je to určitá pomoc. Známe se většinou již z mládežnických kategorií, dlouho jsme hráli společně, takže i nyní jsme se sehráli velice rychle.

Vrátím se k základní části. Tu jste zakončili na druhém místě s jednobodovou ztrátou na ústecký Slovan. Jak byste její průběh zhodnotil?
Základní část nám vyšla perfektně, až na jeden zápas. Na druhou stranu, pravda se ukáže až teď v nadstavbě. Soupeři jsou teď o něco těžší.

Jaké jste si pro nadstavbu vytyčili cíle?
Postup do extraligy.

Čeká na vás Ústí, které nevstoupilo do nadstavby příliš úspěšně, taktéž podlehlo Mostu. Jak se na to utkání budete připravovat?
Musíme si odpočinout, vyčistit si hlavu a nemyslet na tlak. Chtěli bychom využít, že Ústí prohrálo a i náš zápas obrátit proti nim.