26. 11. 2019 | Kateřina Kubatková

Do Litoměřic se chystají Piráti! Ubrání Stadion svou svatyni?

Stadion čeká další nelehké domácí utkání. Do Litoměřic zavítají chomutovští Piráti. Těm v tabulce chybí na kališníky pouhé tři body a od celku z královského města je dělí jen jediná příčka. Hráči z Podkrušnohoří mají naposledy za sebou cenné vítězství proti přerovským Zubrům. Naopak domácí podlehli v posledním zápase Třebíči po samostatných nájezdech.

Chomutov – Přerov 5:2

Hráči Stadionu v posledních třech kolech Chance ligy získali tři body. Nejprve po nevídaném obratu brali dva z prodloužení v Prostějově. Poté prohráli na domácím ledě se Zubry z Přerova. V posledním utkání vyrazili do Třebíče, kde podlehli tamnímu celku 2:3 po samostatných nájezdech.

Martin Kadlec v předchozím utkání s Třebíčí.

V tomto duelu kališníci v první třetině nabrali dvoubrankové manko, které těsně před první sirénou snižoval nejproduktivnější litoměřický obránce Patrik Marcel. Pět minut před koncem zápasu vsítil vyrovnávací gól nejlepší střelec Stadionu Martin Kadlec a dovedl tak souboj do prodloužení. Ani nastavený čas nepomohl k rozuzlení souboje a došlo na nájezdy, kde Litoměřice v osmé sérii padly.

Piráti na tom z bodového hlediska nebyli v poslední trojici zápasů o moc lépe. Nejprve na domácím ledě podlehli jihlavské Dukle, poté vyrazili na jih do Českých Budějovic, kde také neuspěli. V posledním duelu na domácí půdě získali cenné tři body proti Přerovu.

Dvěma brankami k výhře významně přispěl nejproduktivnější chomutovský hráč Petr Stloukal. Dva body za gól a nahrávku si na své konto připsal i nejlepší pirátský obránce Dušan Žovinec. Na domácím úspěchu se také třemi přihrávkami podílela také americká posila týmu Darby Llewellyn.

129
Tolik oslabení už odehrál Stadion v letošní sezoně.

Co se ostatních statistik týče, kališníky trápí především častá vyloučení. V jejich počtu dokonce vévodí celé tabulce, stejně jako v součtu minut strávených hráči na trestné lavici. Dále se hokejistům Stadionu nedaří vhazování. S průměrnou úspěšností 46,81 % zabírají v tabulce až třináctou příčku. Chomutov trápí především nízká úspěšnost v početních výhodách. Piráti v průměru využijí pouze 14,93 % přesilovek a z tohoto pohledu se krčí na čtrnáctém místě. Hůře už na tom jsou pouze Benátky n. J. a jihlavská Dukla.

Předchozí vzájemné utkání dopadlo lépe pro Piráty. Před domácím publikem zvítězili poměrem 2:1 a nechali si všechny body v Chomutově. Gólově se za domácí celek prosadil Nicolas Hlava a Jakub Štochl. Za kališníky rozvlnil síť finský forvard Markus Korkiakoski.

V přípravě se tito soupeři utkali dvakrát, pokaždé na jiném ledě. Každý si uhájil domácí prostor a jejich bilance byla tedy 1:1. Podaří se kališníkům tuto tradici udržet a uhájí Kalich Arenu před nájezdem Pirátu? Úvodní buly bude vhozeno v 17:30. Živý stream bude ke zhlédnutí na Hokejka TV, textový přenos na Onlajny.com.