25. 10. 2019 | Vít Trubička

Do Kalich Areny přijede Slavia! Bude Stadion doma opět úspěšný?

Litoměřičtí hokejisté mají před sebou další domácí utkání. Na svém ledě přivítají pražskou Slavii, která je v současné době celkem ve formě a dotáhla se na rozdíl jediného bodu od litoměřického týmu. Pro kališníky ale hovoří šňůra domácích vítězství, která čítá již šest utkání v řadě. Podaří se Stadionu tuto sérii ještě natáhnout?

Údaje po
17. kole

4. místo (34 bodů)
Postavení v tabulce
5. místo (33 bodů)
Skóre
Daniel Voženílek (8+15)
Nejproduktivnější hráč
Tomáš Šmerha (7+8)
Daniel Voženílek (8 gólů)
Nejlepší střelec
Tomáš Šmerha (7 gólů)
Patrik Marcel (3+3)
Nejproduktivnější obránce
Jan Novák (3+5)
Štěpán Lukeš (90,61 %)
Tomáš Král (94,39 %)
Adam Beran (93,98 %)
Jan Škorpík (93,33 %)
Úspěšnost brankářů
Roman Málek (94,09 %)
Martin Michajlov (93,10 %)
Litoměřice - Benátky 4:2
Poslední utkání
Slavia - Benátky 3:2

Stadion jde do boje proti týmu, který z dosavadních devíti říjnových utkání dokázal v sedmi zvítězit. I proto se postupně vyhoupl až na páté místo tabulky a spolu s litoměřickým týmem je na dostřel druhého místa. Velkou měrou na výsledcích Slavie se ale podepsalo to, že vršovický tým v poslední době nastupoval zejména proti celkům ze spodní části tabulky. Sešívaní bodovali v říjnu proti Vsetínu, Frýdku-Místku, Sokolovu, Třebíči, Ústí nad Labem, Kadani a Benátkám nad Jizerou. Nestačili však na Havířov a Prostějov.

Tím pádem se Slavia dostala již na páté místo tabulky se ztrátou jednoho bodu na čtvrté Litoměřice a dvoubodovou ztrátou na druhý Přerov. Jen první České Budějovice jsou odskočeny od všech ostatních.

Tomáš Šmerha při bránění benáteckého Wienceka.

Střelecky se sešívaní opírají o mladého útočníka Tomáše Šmerhu. Tomu za doposud odehraných sedmnáct utkání chybí jen tři kanadské body k dotažení loňského bodového zisku v 34 zápasech, momentálně má na svém kontě patnáct bodů, konkrétně sedm gólů a osm asistencí. Je to navíc jeho první sezona, ve které nastupuje už jen v sešívaném dresu. Dříve sbíral zkušenosti ve druhé lize, konkrétně v jindřichohradeckém Vajgaru a pražské Kobře.

Nejlepším nahrávačem Slavie je zkušený Petr Vampola, který přišel před startem nového ročníku z Kladna. Momentálně nahrál na gól již dvanáctkrát, sám se ale střelecky prosadil jen dvakrát. Na deset kanadských bodů se dostal Daniel Vrdlovec s jedním gólem a devíti nahrávkami. V brance se střídají Roman Málek a Martin Michajlov. Málek odchytal osm utkání s úspěšností 94,09 % a Michajlov jedenáct, v nich dotáhl svou úspěšnost na číslo 93,10 %.

Poslední vzájemný zápas byl boj, radovala se ale Slavia

Daniel Voženílek, Jan Strejček a Martin Kadlec v předchozím vzájemném utkání.

Předchozí vzájemné utkání bylo vyrovnané. Kališníci se v něm vždy ujali vedení, ovšem Slavia pokaždé dokázala srovnat. Proto dospělo utkání až do samostatných nájezdů. V nich rozhodl o bonusovém bodu Aleš Furch.

Ve výsledcích litoměřického týmu převládají výhry nad prohrami. Kališníkům se daří držet vícezápasové vítězné série, které tu a tam proloží jedna porážka. Vítězství sbírá Stadion o něco více na domácí půdě, kde neprohrál již šest utkání v řadě. Venkovní bilance už ale tak jednoznačná není, od poslední domácí prohry se vydali kališníi k sedmi venkovním zápasům a jen ve třech z nich zvítězili.

Bodově litoměřický tým táhne Daniel Voženílek, jemuž v současné době patří i první místo v tabulce bodování Chance ligy. Svých 23 bodů rozdělil mezi osm gólů a patnáct asistencí. Přes deset kanadských bodů se přehoupli ještě Martin Kadlec s patnácti body a Markus Korkiakoski s Matějem Beranem, oba mají na svém kontě jedenáct kanadských bodů.

Zvládne Stadion i další domácí utkání vítězně a odskočí od svého pražského soupeře? Bonusem může být návrat kališníků na druhé místo v tabulce. Navíc jistě mají sešívaným co vracet díky úvodní porážce v nájezdech. Utkání začíná v 17 hodin, pokud se do Kalich Areny nechystáte, můžete sledovat live přenos na Hokejka TV a textový přenos na Onlajny.com

Pro malé připomenutí tu máte ještě návod, kudy do Litoměřic: