19. 10. 2018 | Tereza Kejřová

Do Kalich Arény míří Havířov, oplatí mu Stadion úvodní porážku?

Po parádní výhře nad Rytíři z Kladna ve středečním domácím utkání vyzvou kališníci soupeře z dalekého Havířova. Ani ten nevyšel z 15. kola Chance ligy naprázdno a z Třebíče si odvezl všechny tři body. Tabulkoví sousedé jistě nabídnou napínavý boj, dokáže Stadion využít výhodu domácího prostředí? Utkání Stadionu proti Azetu začíná v 17:00 na ledě Kalich Arény.

• Havířov – Kadaň 3:5

Začátek měsíce října se Havířovu nevydařil. Sérii čtyř proher odstartovala porážka na ledě Prostějova, AZet poté ztratil body i doma s Kadaní. A ani bitvy v Českých Budějovicích a proti kladenským Rytířům se nepodařilo vyhrát. Chuť si Havířovští spravili výhrou nad ústeckým Slovanem, kterým uštědřili porážku 6:3. Významně se do zápasu zapsal nejlepší střelec AZetu Radek Veselý, který k hattricku přidal ještě jednu gólovou nahrávku.

Havířov, stejně jako kališníci, dokázal středeční utkání vyhrát, když těsně porazil Slavii z Třebíče. Přestože od první minuty utkání prohrával, dokázal vstřelenými brankami Tomáše Gřeše a Davida Chrobočka utkání otočit a uloupit plný zisk bodů ve svůj prospěch. Příští protivník Stadionu tak sérii čtyř proher přerušil dvěma vítězstvími a na led Kalich Arény rozhodně nevyjede se svěšenými hlavami.

Zdroj fotografie: hc-havirov.cz

Litoměřice proti papírově silnějším soupeřům umí

Kališníkům se v letošní sezoně zatím daří především proti soupeřům, kteří jsou před společným duelem mnohem výš v tabulce. Stadion již dokázal sebrat všechny body v Porubě, doma porazil i jihlavský celek a dva body odvezl i z těžkého utkání v Českých Budějovicích. Potěšující okolností je také fakt, že Litoměřičtí zatím neprohráli zcela jasným výsledkem a vždy šlo o velmi těsné porážky.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Poslední utkání kališníků se odehrálo ve středu 17.10. na domácím ledě Stadionu proti kladenským Rytířům. Kališníci potvrdili svou dominanci ve hře proti týmům z čela tabulky a ve vyrovnaném utkání rozhodl o tříbodové výhře v 52. minutě Otakar Šik. Ten se do zápasu zapsal dokonce dvěma brankami, tou první srovnával skóre na 2:2, druhou zvyšoval na 3:2. Rytíři se snažili o vstřelení vyrovnávací branky, ale v 58. minutě si zkomplikovali situaci trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. Stadion nakonec odolal všem dalším útočným akcím Kladna, a tak všechny tři body zůstaly v Litoměřicích.

Posledních 5 kol z pohledu kališníků

• Litoměřice - Kladno 3:2
  • Kadaň - Litoměřice 3:1
  • Litoměřice - Prostějov 4:5
  • České Budějovice – Litoměřice 4:5sn
  • Litoměřice - Přerov 4:3

Přestože je vzdálenost na mapě mezi Litoměřicemi a Havířovem veliká, v tabulce jsou si týmy sousedy. Sobotní utkání by tak mělo nabídnout vyrovnanou a napínavou bitvu. Zápas začíná v 17:00 na ledě Kalich Arény.