13. 10. 2016 | Jan Luňáček

Dnes to byl můj první zápas ve WSM lize, říká Tomáš Bulík

V utkání proti týmu HC AZ Haviřov 2010 nastoupil v týmu domácího Stadionu nový hráč s číslem 17 na dresu. Posilou byl slovenský útočník Tomáš Bulík, který přišel z partnerského Hradce Králové. Svým výkonem přispěl k tomu, že domácí tým svého soupeře přehrál a tři body za vítězství zůstaly v Litoměřicích. Tomáš jednu branku vstřelil a na jednu přihrál. Dnes to byla jeho úspěšná premiéra v WSM lize.

Tomáši, můžeš nám říci několik vět k dnešnímu zápasu?

Dnešní utkání nebylo jednoduché. Havířov byl pod tlakem, protože pár posledních zápasů prohrál a potřebuje nutně bodovat. Jsem rád, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce, i když první dvě třetiny byly z naší strany slabší. Co se týče mého výkonu, tak já nebyl nyní dva týdny na ledě. Proto ten zápas byl pro mě trochu těžší, ale pak jsem se rozehrál a jsem rád, že jsem svým výkonem přispěl k vítězství.

Tobě se utkání dnes opravdu povedlo. Uhrál jsi dva body do statistik za branku a přihrávku. Co nám řekneš k těmto situacím?

Před první brankou jsme jeli dva na obránce a já se snažil ho na sebe navázat. To se mi povedlo a po mé přihrávce Petr Beránek perfektně trefil prostor branky. Třetí branka byla trochu se štěstím, protože mi střela moc nesedla, ale do branky to padlo.

Dnešní utkání jste vyhráli zaslouženě. Ve třetí třetině jste již soupeře přehrávali. Čím to bylo?

Po druhé třetině jsme si řekli, že musíme celkově více bruslit. Kdybychom takto hráli od začátku, tak mohl být jeho konečný výsledek jiný.

Chtěl bych se zeptat na tvou spolupráci na ledě s Petrem Beránkem, která vám dnes vycházela. Vy jste se potkali v Mountfieldu v Hradci. Je to tak?

Ano, hráli jsme spolu již v přípravě před sezonou. Teď nás dali dohromady trenéři před zápasem. Takže jsme zúročili to, co jsme v přípravě spolu odehráli.

Ty nemáš moc zkušeností s českou WSM Ligou, je to tak?

Ano, hrál jsem ji dnes poprvé.

A co říkáš na její úroveň ve srovnání s extraligou?

Tak extraliga je o dost rychlejší. Hráči jsou tam také silnější na puku.

Ty jsi přišel na výpomoc z Hradce Králové. Jak jsi se dostal do týmu Moutfieldu?

Já jsem hrál tři roky v Liberci a pak krátce také v Karlových Varech. Mám s českou extraligou docela dost zkušeností a myslím si, že je na vysoké úrovni. Po KHL a švédské lize asi jedna z nejlepších v Evropě.

Ve WSM Lize hraje hodně hráčů, kteří mají zkušenosti s extraligou. Myslíš si, že je to na její úrovni znát?

Já si myslím, že ano. Myslím si, že tato soutěž je super pro mladší hráče, protože zde mohou získat hodně zkušeností s chlapským hokejem. A ti zkušení hráči z extraligy mladým hodně pomáhají. I já bych chtěl svým výkonem mladým hráčům ukázat, jak se vydat správným směrem.

Vrátím se k zápasu a k první brance. Byla trochu šťastná.

Byla, ale to teď patří k modernímu hokeji střílet z každé pozice a snažit se překvapit bránkáře. Nám se to dnes povedlo.

Tým dnes asi věřil, že uhraje tři body.

Musíte stále věřit. Dnes snad nebyla žádná chvilka, kdy bychom museli pochybovat. Pro mě to ale bylo těžké v tom, že jsem dva týdny nehrál a na ledě jsem byl až dnes ráno.

Stadion neměl podařený vstup do soutěže. Teď se to zlepšilo. Myslíš si, že tento tým má na to hrát ve středu tabulky?

Myslím si, že určitě. Vždyť to potvrzují i výsledky z posledních zápasů, kdy se pravidelně boduje. Já doufám, že tu sérii ještě protáhneme.