Devatenáctka se chystá na Turnaj čtyř zemí. V nominaci je pětice kališníků!

Zveřejněno 20.07.2019 | Martina Kramerová
Českou reprezentační devatenáctku čeká první akce nové sezony. Mladí hokejisté vyrazí na přelomu července a srpna na přípravný kemp a Turnaj čtyř zemí. Na takřka týdenní akci dostali pozvánku také kališníci. V Břeclavi a Popradu se objeví obránci Miroslav Kukla a Radek Procházka a útočníci Jan Grim, Dominik Sklenář a David Vitouch. Forvard Vojtěch Kropáček na svou šanci bude čekat jako náhradník. Trenérem kategorie U19 je David Bruk, jeho asistentem Miroslav Přerost a koučem brankářů Benjamin Sequens. Stadion tak bude mít i tentokrát v národním týmu bohaté zastoupení.

Po národním týmu do dvaceti let se chystají na svou první akci nadcházející sezony také hráči U19. V termínu od 28. 7. do 3. 8. 2019 totiž proběhne v Břeclavi a Popradu přípravný kemp a následný Turnaj čtyř zemí.

V nominaci se jako již tradičně dostalo i na kališníky. Pozvánku obdržela hned pětice litoměřických hokejistů – Miroslav Kukla, Radek Procházka, Jan Grim, Dominik Sklenář a David Vitouch. Do skupiny náhradníků pak patří Vojtěch Kropáček. Stadion má navíc zastoupení také v realizačním týmu – trenérem kategorie je David Bruk, jeho asistentem Miroslav Přerost a koučem gólmanů Benjamin Sequens.

Devatenáctku čeká na úvodní akci nadcházející sezony velmi nabitý program – fasování výstroje a výzbroje, video rozbory, čtyři dny tréninků na suchu i na ledě a následný turnaj ve slovenském Popradu. Ve čtvrtek 1. 8. se Češi střetnou s Dánskem, o den později vyzvou Slovensko a v sobotu 3. 8. změří síly s Německem.