1. 2. 2019 | Tereza Kejřová

Další soupeř je tady. Poradí si Stadion s mladými puškami z Benátek?

Startuje poslední měsíc základní části Chance Ligy sezony 2018/2019. Litoměřičtí si v posledních dvou zápasech s chutí zastříleli a po shodných výsledcích 6:3 vyválčili cenných šest bodů. V prvním únorovém duelu kališníci vyzvou hokejisty Benátek, které letos už dvakrát porazili. Podaří se Stadionu vyzrát na třináctý celek tabulky i potřetí?

Benátky - Třebíč 3:4p

Pikantností utkání bude nově příchozí posila Stadionu Jiří Průžek . Ten se v uplynulé sezoně objevoval na soupisce Benátek. Navíc, při pohledu do tabulek držel produktivitu farmářského klubu Liberce právě on. Vyrovnaná bilance 13 branek a 13 asistencí pro dvacetiletého útočníka byla dobrou vizitkou, a tak se jeho další výzvou v hokejové kariéře stala honba za play-off právě v Litoměřicích. Jak si povede proti svému bývalému klubu v dresu Stadionu?

Velmi mladý tým Benátek trápil zkušenou Třebíč

Benátecký celek se v posledních dnech nepotýkal s výherní formou a v posledních čtyřech duelech bral pouze bod. V zápase s Třebíčí vedl od 16. minuty 2:0. Přestože Třebíč dokázala obrátit na 3:2 ve svůj prospěch, pouhých 17 vteřin před koncem třetí třetiny Benátky s věkovým průměrem pouhých 18,7 let dokázaly, že zápas se hraje na plný pohon až do posledních vteřin. Pro velmi mladý tým byl bod, byť po prohře, velmi kvalitním výsledkem.

Ve hře je sice ještě poměrně mnoho důležitých bodů, i tak se benátecký celek do playoff bojů nejspíše nedostane. Přesto dokázalo během sezony zavařit spoustě celkům, které se nyní nacházejí na předních pozicích tabulky. Do dobře nahozených sítí Benátek se během sezony lapily nejen Litoměřice, ale i Přerov nebo dokonce budějovický Motor. Možná nejcennější skalp této sezony si připsaly Benátky už v 16. kole.

Čtvrtý vzájemný duel proti nevyzpytatelným Benátkám, budou kališníci úspěšní?

Litoměřický celek po dvou velmi vydařených utkáních čeká v sobotním duelu tým z nejmenšího klubu Chance Ligy. V historii vzájemných utkání šlo téměř vždy o urputné boje, které končívali těsnými výsledky. V předchozích duelech této sezony si proti Benáteckým připsali kališníci jednu prohru a dvě výhry, přičemž jedna byla až v prodloužení.

Autor fotografie: Karolína Štolcová

Poslední výhry režíroval Kadlec, body sbírá i Schegolkov

Kališníci nasázeli v posledních dvou duelech svým soupeřům hned 12 branek a někteří z řad Stadionu se tabulkami produktivity posouvali významných způsobem. Markus Korkiakoski vévodí střelcům Litoměřic a patří do TOP 5 Chance Ligy. Významně si počínal i Martin Kadlec . Ten si v zápasech s Porubou a Vsetínem připsal dvě branky a hned čtyři asistence.

Nový vítr do útočných řad Vadim Schegolkov se nepotřeboval dlouho rozkoukávat a začal sbírat body ve velkém. Po pěti odehraných utkání v dresu Stadionu si připsal již sedm bodů (3+4) a litoměřické prostředí mu evidentně vyhovuje.

Sobotní domácí utkání proti Benátkám startuje v 17:00 na ledě Stadionu. Přijďte podpořit litoměřický celek při cestě do play-off, čas se krátí a do konce základní části nezbývá mnoho zápasů. Přímý přenos můžete sledovat na Hokejka TV.