25. 2. 2014 | Alexandr Stys

Čtvrtfinálová série pokračuje dvojutkáním v Litoměřicích

Vyřazovací boje play-off nezačaly Litoměřice nejlépe a oba úvodní zápasy na ledě Kohoutů prohrály. V každém zápase dokázali litoměřičtí hokejisté vstřelit pouze po jedné brance, inkasovali naopak hned jedenáct branek ve dvou střetnutích. Stadion pokaždé do zápasu s Olomoucí vstoupil dobře, ale pokaždé prohrál. Ve druhém utkání dokonce Kališníci inkasovali hned sedmkrát. Série se teď stěhuje na sever Čech a tentokrát jsou na tahu domácí Litoměřice, aby předvedli, že doma hrají podstatně lepší hokej. Středeční utkání se hraje od 18:00.

Kritická druhá třetina

Vzájemné zápasy v play-off

• Olomouc - Litoměřice 4:1
  • Olomouc - Litoměřice 7:1

Obě utkání začínala stejně, první třetinu si obě mužstva vytvořila několik šancí, ale ani jedno z nich se nedokázalo gólově prosadit. Po první přestávce však pokaždé začali domácí lépe a litoměřičtí brankáři Král s Přikrylem museli jako první lovit kotouč ze své sítě. Poté jakoby Severočeši v zápase polevili a na ledě byli vidět pouze domácí. V prvním utkání se Stadion dokázal dostat na rozdíl jediné branky, když se v přesilové hře trefil kapitán týmu Hašek. Radost hostům však nevydržela dlouho, a než se stačili probrat, Herman opět poslal domácí do dvoubrankového vedení.

Na domácím ledě Stadion umí zabojovat

Čtvrtfinálová série se teď ovšem stěhuje na sever Čech do Litoměřic. Kališníci v domácím prostředí budou spoléhat na tradičně skvělé publikum, které domácí požene kupředu. Proti Olomouci navíc Stadion doma umí zahrát a svého soupeře zcela určitě potrápí. Litoměřičtí si ovšem musí dat pozor na disciplínu, která jim v druhém utkání proti Kohoutům dělala veliké problémy. Soupeř dokázal proměnit hned pět přesilových her a díky tomu Stadion v druhém utkání prohrál vysoko 7:1.

Je potřeba, aby se probudili litoměřičtí střelci

Litoměřice patřily po základní části mezi čtyřku týmů s nejlepší ofenzívou v lize. Teď ovšem Kališníci narazili na nejlepší obranu a zatím se trápí. Na Tomáše Vošvrdu v bráně Severočeši vyslali celkem 51 pokusů za dva zápasy a olomoucký brankář jich za svá záda pustil pouze dva, po jednou v každém zápase. Poprvé jedničku Hanáků překonal Hašek a druhý gól Vošvrda inkasoval z hole Zdeňka Doležala. Nejlepší litoměřický střelec Čermák zatím mlčí. V domácích zápasech by měl v litoměřickém dresu nastoupit i Martin Chabada, vrchní Čermákův nahrávač, to však zatím není potvrzené.

První dvojutkání čtvrtfinálové série

• HC Olomouc – HC Stadion Litoměřice 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
    Branky a nahrávky: 24. Staněk (Marosz, Bartoň), 36. Pekr (Houdek), 40. Herman (Jaroměřský, Knotek), 58. Ostřížek (Jaroměřský) – 40. Hašek (Koudelka).
  • HC Olomouc – HC Stadion Litoměřice 7:1 (0:0, 2:0, 5:1)
    Branky a nahrávky: 29. Selingr (Kucharczyk, Ostřížek), 36. Selingr (Kucharczyk, Jaroměřský), 48. Marosz (Ostřížek, Jaroměřský), 51. Jaroměřský (Houdek, Marosz), 52. Selingr (Knotek, Marosz), 54. Marosz (Houdek, Diviš), 55. Selingr (Diviš, Ostřížek) – 51. Doležal (Novák).